Поводження з безпритульними тваринами

26 Жовтня 2017, 21:16

Проблема безпритульних тварин, особливо собак, турбує громадян міста,  екологів, представників громадських організацій та захисників тварин. При цьому всіх об’єднує єдина ціль – зробити так, щоб кількість безпритульних тварин на вулицях міста зменшилася, а методи досягнення цієї мети не суперечили принципам гуманізму та чинному законодавству України. Щодо масштабів проблеми слід зазначити, що популяція безпритульних тварин зростає з кожним роком.

Основним нормативним документом, який спрямований  на  захист  від  страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захист їх природних прав та укріплення моральності й гуманності суспільства є    Закон  України  „Про захист тварин від жорстокого поводження“.

Відповідно до  ст.16 Закону  України  „Про захист тварин від жорстокого поводження“: „Регулювання чисельності  диких тварин  і тварин,   що   не  утримуються  людиною,  але  перебувають  в  умовах,  повністю  або частково  створюваних  діяльністю  людини,  здійснюється  методами біостерилізації  або біологічно обґрунтованими методами,  а в разі неможливості їх застосування – методами евтаназії“.

У 2013 році  в місті Новоград-Волинський створена громадська організація „Захист тварин  „Оберіг“, на даний час в громадській організації перебуває 247 дорослих собак і 32 малих та 53 – коти. У 2017 році міською радою, на утримання безпритульних тварин, громадській організації „Захист тварин  „Оберіг“  виділено –   300,0 тис.грн.

За 2017 рік на території міста проведено стерилізацію 55 безпритульних собак (стерилізація 1 собаки коштує близько 400 гривень), стерилізація буде продовжуватись і надалі, що в подальшому надасть змогу значно зменшити популяцію безпритульних собак на території міста.

Проблема безпритульних тварин є комплексною і вимагає залучення різних структур міста для її вирішення, а також небайдужого ставлення мешканців міста до братів наших менших.

УЖКГ,Е та КВ міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія