Повторне інформування щодо можливих витрат фізичних осіб, фізичних осіб підприємців та юридичних осіб при перейменуванні міста

17 Червня 2022, 9:08

Витрати фізичних осіб відсутні.

Питання реєстрації місця проживання врегульовано Законом України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларації та реєстрації місця проживання».

Статтею 24 Закону унормовано, що у разі прийняття рішення про  перейменування населених пунктів, у порядку, встановленому законом, вносяться зміни до реєстру територіальної громади із збереженням попередніх даних про дату реєстрації місця проживання (перебування) з подальшим внесенням такої інформації до відомчої інформаційної системи та з подальшим внесенням до Єдиного державного демографічного реєстру.

Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону передбачено, що місце проживання особи, зареєстроване до набрання чинності цим Законом (до 01.12.2021 року), не підлягає повторній реєстрації. Для підтвердження інформації про місце проживання, зареєстроване до набрання чинності цим Законом, особа може подавати відомості про місце проживання, що були внесені до:

1) паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки – штамп з відміткою про реєстрацію;

2) паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон;

3) витягу з реєстру територіальної громади.

Зміна назви існуючого місця проживання не є новим місцем проживання. Отже громадянин, за бажанням, звертається до ЦНАП міської ради, який є органом реєстрації місця проживання та отримує Витяг з реєстру територіальної громади – документ, що підтверджує відомості про місце проживання особи або інформацію про відсутність таких відомостей на час формування витягу. Плата за отримання витягу не справляється.

Щодо документів на нерухоме майно.

Відповідно до Порядку ведення словників Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Інформація про перейменування міста вноситься до словника адміністративно-територіального устрою технічним адміністратором Державного реєстру прав на підставі повідомлення Міністерства розвитку громад та територій України, оформленого відповідно до законодавства, до якого додається копія наказу Міністерства розвитку громад та територій України, яким вносяться зміни до кодифікатора у зв’язку з найменуванням (перейменуванням) назви адміністративно-територіальної одиниці, оформленого відповідно до законодавства.

Будь-якої вимоги щодо потреби зміни даних в існуючих правовстановлюючих документах на нерухоме майно після того, як така зміна відбулася, не встановлено. Зміна назви міста відбувається під час вчинення правочину, укладення договору, отримання свідоцтва про право на спадщину та інше. Під час таких дій ніякої окремої плати за заміну назви міста не вноситься.

Витрати фізичних осіб-приватних підприємців та юридичних осіб.

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичних осіб та їхніх установчих документів, змін до відомостей про фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, пов’язаних із змінами в адміністративно-територіальному устрої України, а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів.

Щодо заміни печаток.

Статтею 58-1 Господарського кодексу України встановлено право суб’єкта господарювання на використання в своїй діяльності печатки. Використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим .  Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків. У випадку застосування печаткі в діяльності СПД  її заміна коштуватиме від 1000 грн.

Заміна вивіски назви юридичної особи, що містить назву міста, коштуватиме від 900 грн.

Заміна ліцензій, видача яких передбачена для певних видів діяльності,  не відбувається.

Дане питання врегульовано Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності». В законі не передбачено внесення змін до ліцензії, або отримання нової ліцензії при перенайменуванні міста. Передбачено внесення змін до ліцензії, якщо відбувається зміна місця знаходження підприємства, в даному випадку зміна назви міста не є зміною місця знаходження підприємства.

Так, наприклад, в питаннях ліцензування виготовлення та продажу ліків, передбачено отримання ліцензії в Держлікслужбі України. Нормативним документом, в даному випадку, є Ліцензійні умови, затверджені постановою КМ України № 929 від 30.11.2016 року зі змінами. В цих ліцензійних умовах, п. 13 Загальної частини, зобов’язано підприємства подати документи до ліцензійного органу у випадку зміни відомостей, що пов’язані із зміною інформації про ліцензіата, які були внесені до ліцензійного реєстру, а саме:

– створення нового місця провадження господарської діяльності;

– розширення переліку лікарських форм, що планується до виробництва;

– наміру ліцензіата звузити/розширити провадження видів господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню на певну частину або анулювати ліцензію, тощо.

Перенайменування міста не є підставою для заміни, внесення змін або видачі нової ліцензії.

Однак у підприємства у випадку зміни назви міста є обов’язок протягом місяця повідомити орган ліцензування про таку зміну.

 

Тетяна Сметанкіна, директор ЦНАП міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія