Позачергове засідання виконавчого комітету міської ради

26 Лютого 2021, 15:36

26 лютого на позачерговому засіданні виконавчого комітету міської ради прийнято рішення «Про коригування комунальному підприємству Новоград-Волинської міської ради «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування і постачання та тарифу на послугу з постачання теплової енергії для потреб бюджетних установ та інших споживачів».

Відповідно до прийнятого рішення, тарифи встановлено на рівні:

для потреб бюджетних установ:

– тариф на теплову енергію – 1762,18 грн/Гкал (без ПДВ) за такими складовими:

тариф на виробництво теплової енергії – 1598,34 грн/Гкал (без ПДВ);

тариф на транспортування теплової енергії – 158,45 грн/Гкал (без ПДВ);

тариф на постачання теплової енергії – 5,39 грн/Гкал (без ПДВ).

– тариф на послугу з постачання теплової енергії – 2114,62 грн/Гкал (з ПДВ).

для потреб інших споживачів:

– тариф на теплову енергію – 1771,94 грн/Гкал (без ПДВ) за такими складовими:

тариф на виробництво теплової енергії – 1607,68 грн/Гкал (без ПДВ);

тариф на транспортування теплової енергії – 158,87 грн/Гкал (без ПДВ);

тариф на постачання теплової енергії – 5,39 грн/Гкал (без ПДВ).

– тариф на послугу з постачання теплової енергії – 2126,33 грн/Гкал (з ПДВ).

Дане рішення стосується ІІ групи споживачів (бюджетних, госпрозрахункових, державних установ). Тариф для населення залишається незмінним.

В цілому тарифи збільшаться на 26,4% для категорії споживачів «Бюджетні установи» та на 26,8% для категорії «Інші споживачі».

Необхідність перегляду тарифу пов’язана з тим, що з 1 серпня 2020 року у Україні запрацював ринок газу і ціни на газ перестали регулюватися державою. В кінці минулого року відбулося стрімке зростання вартості газу, що викликало негативну реакцію в суспільстві. На численні звернення громадськості, в тому числі Новоград-Волинської міської ТГ, Кабінет Міністрів України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» та Асоціація міст України 02.02.2021 року підписали Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у постачанні теплопостачання. Згідно з підписаним документом, до кінця опалювального періоду вартість послуги на постачання теплової енергії для потреб населення не зміниться.

Теплопостачальним організаціям буде розроблено механізм компенсації різниці між ринковою ціною природного газу та ціною врахованою в тарифах за тепло для потреб населення, а також передбачена відстрочка оплати за природний газ.

Що стосується вартості послуги постачання теплової енергії для бюджетних та інших установ, то в меморандумі не передбачається компенсація різниці між ринковою ціною газу та ціною, врахованою в тарифах за тепло, тому виникла потреба в коригуванні тарифу саме для ІІ категорії.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія