Працівники міської централізованої бібліотечної системи презентували усний журнал “Поетеса зламу століть”

23 Лютого 2016, 5:20

19 лютого працівники міської централізованої бібліотечної системи запросили учнів шкіл міста у малий зал Палацу культури ім. Лесі Українки на усний журнал “Поетеса зламу століть”, присвячений 145-річниці від дня народження Лесі Українки.

Ведучі заходу розповіли про неймовірну силу духу, драматичну долю та творчість, а також невідомі факти з життя Лесі Українки. Зі сцени лунали поетичні твори, діти зіграли сценку з життя маленької Лесі. Всі зачаровано слухали “Пісню Мавки” з “Лісової пісні” у виконанні Галини Кучинської.  Юлія Маслій на фортепіано виконала улюблену мелодію поетеси Л.Бетховена «До Елізи», а гурт “Цвіте терен” (художній керівник заслужений працівник культури Віра Матвійчук) виконав “Веснянки”.

Під час заходу присутні переглянули уривки з виступів конкурсантів Х Всеукраїнського конкурсу виконавців художнього слова ім. Лесі Українки, який відбувся в рамках Міжнародного свята літератури і мистецтв “Лесині джерела”.  Декламацію віршів та екскурс в історію життя доповнювали кадри із фільму «Іду до тебе», знятий за сценарієм Івана Драча. Цим організатори заходу намагалися  створити ілюзію присутності Лесі Українки серед нас.

На зустрічі говорили про революцію в житті Лесі Українки, про нашу сучасну революцію, про мрії і реалії минулого і сьогодення, що гостро висвітлено в драматичній поемі «Бояриня». Актуальність поеми в тому, що й сьогодні гостро стоїть питання національної гідності, щоб кожний із нас свідомо і гордо ніс ім’я українця.

На заході  також було презентовано книжкову виставку «Наш край – історії скарбниця. Тут б’ється серце Лесі Українки», яка детальніше ознайомила присутніх з книгами, документами, статтями з періодичних видань про Лесю Українку, її родину та творчість самої поетеси.

Усний журнал “Поетеса зламу століть” – урочисто розпочав низку заходів до 145-річниці від дня народження Лесі Українки, які проходять в бібліотеках міста.

 

Централізована  бібліотечна система

 

Чат-бот Гаряча лінія