Працюємо над розробкою проєктних пропозицій з використанням інструменту Угоди мерів

6 Квітня 2023, 13:14

05 квітня відбувся онлайн вебінар, організований національними експертами Проекту ЄС «Угода мерів – Схід» в Україні – Оксаною Кисіль та Максимом Верещаком.  Тема – «Розробка проєктних пропозицій з використанням інструменту Угоди мерів».

Участь у вебінарі взяли  заступник міського голови  Ірина Гудзь та енергоменеджер Валентина Кривошей, також учасниками були близько 170 представників інших громад.

Угода мерів – це найбільший у світі рух за збереження клімату та енергії на місцевому рівні. Європейська ініціатива Угода мерів об’єднує тисячі місцевих органів влади, які добровільно взяли на себе зобов’язання по досягненню кліматичних і енергетичних цілей ЄС.

Громади отримали можливість розміщати проєкти на платформі Угоди Мерів для залучення можливих інвесторів, а саме: проєкти з термомодернізації будівель, теплопостачання, водопостачання та водовідведення, відновлювальних джерел енергії та проєкти з адаптації до змін клімату. Національні експерти Угоди мерів надають підтримку та допомогу громадам- підписантам в реалізації проєктів.

В ході проведеного вебінару Максим Верещак наголосив, що в контексті повоєнної відбудови якісні, ефективні та технічно прораховані проєктні пропозиції дають змогу зрозуміти потребу громад можливим донорам.   Також  було наведено приклади завантажених на сайті енергоефективних проєктів та оголошено про продовження відбору проєктів громад для надання потенційним інвесторам  інформації, пропагування цікавих ідей, які заслуговують на втілення в життя.

Дякуємо міжнародним партнерам за впровадження сонячної енергетики, адже саме зелена енергетика дає можливість позбавитися залежності від викопного палива для досягнення енергетичної безпеки Звягельської громади та країни в цілому.  А відновлювана енергетика може стати основою для побудови економіки майбутнього в Україні  і протидіяти тим викликам, що стоять перед нами.

Отримуємо цікаві пропозиції щодо заходів з підвищення енергоефективності та заміщення традиційних видів енергії альтернативними, зокрема пропозиції щодо переходу на чисту енергію централізованого теплопостачання та водопостачання в комунальних закладах, підвищення енергоефективності будівель шляхом встановлення ВДЕ-технологій.

Опрацьовуємо пропозиції й чекаємо на цікаві ідеї.

Відділ підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради

Чат-бот Гаряча лінія