Практичний семінар з впровадження діалогової платформи з питань енергоефективності
У рамках реалізації проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» 12 квітня 2016 року в місті Кам’янці-Подільському відбувся практичний семінар з впровадження діалогової платформи з питань енергоефективності. Учасниками платформи є 5 консорціумів, лідерами яких виступають: Дніпропетровська обласна рада, Житомирська міська рада, Полтавська обласна державна адміністрація, Чернівецька міська рада, Сєверодонецька міська рада. Місто Новоград-Волинський увійшло до складу Житомирського консорціуму разом з Житомиром, Бердичевом та Коростенем. Міста об’єднують свої зусилля з метою підвищення місцевого рівня енергоефективності у своїх громадах.
Захід відкрила заступник директора проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Іма Хренова-Шимкіна, яка розповіла про досягнення проекту та плани в реалізації місцевих ініціатив у сфері енергоефективності. Пані Іма наголосила, що важливо, щоб по завершенню реалізації проекту кожен муніципалітет розкрив свій потенціал до збереження енергетичних ресурсів та забезпечення сталого енергетичного розвитку своїх територій на всі 100 %.
До заходу долучилося Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Роман Миколайович Радченко, начальник відділу енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики зазначив, що Міністерство активно працює над імплементацією директиви європейського парламенту та ради 2010/31/ЄС, розробляє стратегію розвитку ЖКГ, популяризує кращий вітчизняний та європейський досвід в реалізації енергоефективності, тощо. Міністерство активно впроваджує механізм державної підтримки енергоефективності у житлових будівлях. На реалізацію заходів державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2016 у державному бюджеті України на 2016 рік передбачено більш ніж 790 млн. грн. На разі міністерство працює над створенням Фонду енергоефективності, функціонування якого сприятиме запровадженню системи мотивації до впровадження енергоефективних заходів у закладах бюджетної сфери.
Боштян Крайнц, консультант проекту GIZ, наголосив на важливості інформаційних кампаній в ході реалізації місцевих енергетичних політик. Експерт переконаний, що однією з причин повільного розповсюдження заходів з енергоефективності, навіть попри їх рентабельність, є недостатня обізнаність споживачів у питаннях енергоспоживання, переваг заходів з енергоефективного поліпшення та способів їх здійснення. Просвітницькі та інформаційні кампанії підвищують ефективність інших інструментів реалізації і мають бути серед перших кроків у будь-якому пакеті заходів енергоефективної політики.
Саме тому, одним із напрямків проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» є освітній компонент.
В рамках діалогової платформи консорціуми обговорили результати співпраці, графіки виконання заходів проекту.
Житомирський консорціум представив плани забезпечення комунікацій. Найближчим часом в містах заплановані виступи екологічних агітбригад, переможці яких відвідають обласний екологічний фестиваль «Голос Землі». Заплановані тренінги з фасіліті менеджменту для завідуючих господарствами в освітніх установах, тренінги для об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, Дні енергії, обмінні візити між містами консорціуму з метою вивчення кращого досвіду у залученні молоді до тематики енергоефективності.
Кожне місто, що бере участь у проекті українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у будівлях», робить впевнені кроки в реалізації місцевих стратегій з енергоефективності.
Оксана Липська,
спеціаліст першої категорії
відділу підтримки муніципальних ініціатив
та інвестицій Новоград-Волинської міської ради