Право дитини на батьківську любов

4 Травня 2017, 7:23

Кожна дитина мріє мати сім’ю, а особливо дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування. Одним із основним завдань служби у справах дітей  – знайти такій дитині сім’ю, в якій вона могла би жити в атмосфері щастя, любові та розуміння.

У 2015 році одне подружжя виявило бажання стати батьками, подарувати дітям, які вже колись були покинуті, батьківську турботу та любов. Так, завдяки усиновленню дві дитини одержали те, чого могли б не мати – рідний дім, родинне середовище і водночас потужний психологічний і правовий захист. Однак вони до кінця не зрозуміли відповідальність, яка настає після усиновлення дітей.

Усиновлення є прийняття  усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду  (ч.1 ст.207 Сімейного кодексу України). Це юридичний факт, в результаті вчинення якого між усиновлювачем і його родичами, з одного боку, та усиновленною дитиною – з другого, виникають такі самі права й обов’язки, як і між батьками та дітьми, іншими родичами за походженням.

Так сталося і у вищезазначеному випадку, коли подружжя усиновивши двох дітей не зуміли полюбити їх, як рідних. Діти не одержали того сімейного виховання, яке передбачалося. А це  суперечить інтересам дітей.

На черговому засіданні комісії захисту прав дитини одним із головних питань було позбавлення батьківських прав подружжя усиновлювачів відносно двох дітей. З метою захисту прав та законних інтересів дітей, членами комісії одноголосно вирішено задовільнити це питання та звернутися до суду з відповідною заявою.

Усиновлення – це дуже важливий і відповідальний крок, від якого залежатиме не тільки життя усиновителів, а й життя дитини. Це особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями, як для дитини, так і для дорослого. Адже бути батьками – це один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті. Саме тому важливо заздалегідь дізнатися всі аспекти усиновлення, підготуватися та продумати все до дрібниць і у цьому допоможе служба у справах дітей. Оскільки, саме служба у справах дітей реалізує  державну  політику  у  сфері усиновлення та захисту прав дітей.

Т.М. Бучинська,

начальник служби у справах дітей

Новоград-Волинської міської ради 

 

Чат-бот Гаряча лінія