Право осіб на таємницю усиновлення. Що необхідно знати

19 Березня 2021, 14:28

Функціональні обов’язки посадових осіб служб у справах дітей охоплюють собою великий спектр роботи з дітьми. Спеціалісти ССД здійснюють заходи, які передбачені чинним законодавством, щодо захисту прав та законних інтересів усіх дітей, а не тільки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, чи дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Про роботу ССД, про права та обов’язки її співробітників, можна дізнатись з відкритих джерел у засобах масової інформації, з мережі інтернет, або звернувшись безпосередньо до служби у справах дітей.

Але є один напрямок роботи Служби, який дещо відрізняється від інших. Це – усиновлення. Законом передбачено право на таємницю усиновлення і тому не вся інформація, яка стосується усиновлення, може бути надана стороннім особам.

Статтею 226 Сімейного кодексу України передбачено право осіб на таємницю усиновлення, яка включає у себе:

– право на таємницю перебування на обліку тих, хто бажає усиновити дитину;

– право на таємницю факту пошуку дитини для усиновлення;

– право на таємницю подання заяви про усиновлення та її розгляду;

– право на таємницю змісту рішення суду про усиновлення;

– право дитини, яка усиновлена, на таємницю самого факту усиновлення, в тому числі і від самої себе;

– право дитини на одержання інформації про факт її усиновлення за умови досягнення останньою 14-річного віку;

– право на приховання факту усиновлення від дитини, яка усиновлена.

Факт усиновлення приховується від інших осіб з метою захисту інтересів усиновленого та членів його сім’ї.

За розголошення таємниці усиновлення посадові особи, яким при виконанні службових обов’язків, стала відома така інформація, несуть кримінальну відповідальність за ст. 168 Кримінального кодексу України. А відповідно до ч.2, ст.228 Сімейного кодексу України відомості про усиновлення видаються судом лише за згодою усиновлювача, крім випадків, коли такі відомості потрібні правоохоронним органам, суду у зв’язку з цивільною справою чи кримінальним провадженням.

Якщо Вас цікавить інформація про те, які є сімейні форми влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, можете звернутись до служби у справах дітей міської ради за адресою: вул.Замкова, 3/6, м. Новоград-Волинський, тел. (04141) 3-53-59.

 

Головний спеціаліст сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей міської ради Трофимчук С.В.

 

Чат-бот Гаряча лінія