Прес-конференція щодо добровільного приєднання села Гульськ до Новоград-Волинської міської ОТГ

16 Червня 2020, 17:18

16 червня відбулась прес-конференція, під час якої представники міської влади озвучили подальші дії в рамках завершення процесу добровільного приєднання села Гульськ до Новоград-Волинської міської ОТГ. Участь у прес-конференції взяли: тимчасово виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко, перший заступник міського голови Сергій Колотов,  Гульський сільський голова Лариса Добровольна та депутати міської ради Василь Остапчук і Сергій Хапчук.  

Нагадаємо, що у серпні 2019 року жителі села Гульськ обговорили і переважною більшістю голосів погодили приєднання громади до міста. Згідно з чинним законодавством були прийняті відповідні рішення депутатами Гульської сільської ради та Новоград-Волинської міської ради.

Так, рішенням сесії міської ради № 786 від 26.09.2019 року було надано згоду на добровільне приєднання територіальної громади села Гульськ до Новоград-Волинської міської ОТГ. 31.10.2019 року депутатами міської ради було підтримано рішення «Про схвалення проекту рішення міської ради «Про добровільне приєднання територіальної громади села Гульськ Гульської сільської ради Новоград-Волинського району до Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади».

Керуючись Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» було дотримано необхідну процедуру приєднання. На основі цього голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко видав розпорядження № 450 від 13.11.2019 року, яким затверджено висновки без зауважень про їх відповідність Конституції та законам України.

Отож, 27.02.2020 року було прийнято рішення міської ради № 871 щодо добровільного приєднання територіальної громади села Гульськ до Новоград-Волинської міської ОТГ. Рішенням міської ради № 872 від 27.02.2020 року також утворено Гульський старостинський округ Новоград-Волинської міської ОТГ. Визначено, що ці рішення набувають чинності з 01.07.2020 року.

4.06.2020 року на засіданні сесії міської ради було прийнято звернення до Президента України та Прем’єр-міністра України з проханням доручити Кабінету Міністрів України та Житомирській ОДА врахувати добровільний вибір територіальної громади села Гульськ і не перешкоджати її остаточному приєднанню до Новоград-Волинської міської ОТГ та вжити відповідні заходи. 

Проте у затвердженому Урядом 12 червня переліку територій територіальних громад областей України, Гульська сільська рада має стати частиною Стриївської ОТГ.

У зв’язку з цим група депутатів міської ради 15 червня звернулася щодо скликання позачергової сесії міської ради. Розпорядженням № 107 від 16.06.2020 року доручено скликати позачергову сесію 17 червня. На засіданні сесії міської ради, зокрема, планується внести зміни до рішень міської ради від 27.02.2020 року №871, №872 та №874, згідно з якими дані рішення набиратимуть чинності з 17.06.2020 року.

Прийняті на сесіях Новоград-Волинської міської ради та Гульської сільської ради рішення будуть передані до Житомирської ОДА та мають бути враховані під час остаточного затвердження Урядом переліку територій територіальних громад областей України наприкінці червня.

Керівництво міста наголосило, що добровільне приєднання Гульська до Новоград-Волинської міської ОТГ є волевиявленням жителів громади та здійснено згідно з законодавством. Новоград-Волинська міська рада підтримує бажання громади Гульська приєднатися до міста.

Між тим, завтра, 17 червня о 10:00 год. мешканці села Гульськ проведуть мирну акцію та планують перекриття автомобільної траси на знак протесту проти примусового об’єднання зі Стриєвською ОТГ.

 

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія