Пресконференція міського голови Миколи Боровця про перші 100 днів роботи на посаді очільника громади

11 Березня 2021, 13:26

10 березня у Будинку рад відбулась пресконференція міського голови Миколи Боровця, яка була присвячена перебуванню 100 днів на посаді очільника громади та його команди. Також під час спілкування із журналістами були присутні секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступники міського голови Наталія Борис, Ірина Гудзь та Віталій Якубов, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Олександр Доля.

Основною метою пресконференції було висвітлення напрацювань нової команди за перші 100 днів діяльності та окреслення подальшого вектору розвитку Новоград-Волинської міської територіальної громади.

На початку зустрічі міський голова зазначив, що публічна діяльність міської ради є важливим елементом комунікації з громадою. Розповів про функціонування офіційної сторінки міського голови, яка є дискусійною площадкою для діалогу, оскільки саме там діє постійна рубрика «Запитання-відповідь», та  про здійснення щотижневого інформування жителів про те, що відбувалось у громаді за період робочого тижня. Також зазначалося, що наразі проводиться аналіз по вдосконаленню офіційного сайту міської ради .

Микола Боровець: «З перших днів я намагаюся задекларувати та створити для тих громадських організацій та партій, які не ввійшли до інституцій міської ради та виконавчого комітету середовище та можливість бути присутніми та приймати участь в прийнятті рішень, які стосуються розвитку нашої громади». Зазначено про формування Громадської ради, яка створена для того, щоб громадська думка завжди була озвучена у процесі підготовки та організації рішень.

Під час заходу Микола Боровець розповідав про стан справ у сферах.

Значну частину часу доповіді було приділено стану справ у сфері житлово-комунального господарства. Зазначено про те, що цього періоду суттєво зросли ціни на газ та електроенергію, міський голова та депутати міської ради зверталися до Президента України, Голови Верховної Ради, Кабінету Міністрів України з вимогою втрутитися в ситуацію на ринку газу та електроенергії та не допустити підвищення цін, оскільки це тягне за собою підвищення тарифів на всі житлово-комунальні послуги та вартість товарів першої необхідності. Місцевій владі вдалося залишити вартість послуги з постачання теплової енергії для мешканців міста на рівні – 1677,12 грн/Гкал, що затверджено рішенням виконавчого комітету від 12.11.2020 №1332, однак вартість послуги на постачання теплової енергії, її виробництво та транспортування для потреб бюджетних установ та інших споживачів довелося відкоригувати у відповідності до ціни газу.

Щодо важливого питання водопостачання, то Микола Боровець зауважив, що останній раз тариф переглядали в січні 2019 року, за цих два роки зросла вартість електроенергії на 11%, зросла мінімальна заробітна плата на 43,8%, зросла вартість реагентів та матеріалів. Всі ці чинники тягнуть за собою вимушене підняття тарифу на водопостачання та водовідведення. Однак рішенням міської ради передбачено покриття за рахунок бюджету коштів в сумі 11 млн грн на погашення КП «ВУВКГ» позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку, тому в платіжках за воду кредит не відобразився.

Тема благоустрою для міського голови одна з основних. Наразі напрацьовується перелік доріг на яких планується провести поточний ремонт та здійснюється обстеження кожної з них після зими. Останні п’ять років на ці цілі орієнтовно виділялося 3 млн грн в рік, у цьому році виділено на ці цілі 6 млн грн. Цієї зими за короткий проміжок часу випала значна кількість опадів і всі сили були зосереджені на прибирання снігу (останні такі снігопади були більше 7 років тому).

Напрацювання міжнародного співробітництва. Зазначено про те, що розпочато роботу щодо створення Стратегічного плану розвитку Новоград-Волинської міської територіальної громади із використанням сучасних інструментів. Бажання міського голови аби даний документ включав просторове планування (урбаністику, зручне пересування з розробкою веломаршрутів), можливість застосування геоінформаційних технологій, розробку брендбуку, маркетинг. Важливим розділом є готовність участі громади в проєктах Державного фонду регіонального розвитку та проєктах міжнародної технічної допомоги. Міська влада вже віднайшли потужних консультантів, які зможуть допомогти у розробці даного документу. Це питання є головним завданням заступниці міського голови Ірини Гудзь.

Для дієвої допомоги бізнесу було виграно грант від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ спільно з містом-побратимом Миргородом у проєкті «Стале партнерство задля підвищення стійкості підприємців до наслідків пандемії». Заходами проєкту передбачено розробку програми розвитку підприємництва, створення бізнес-портфоліо, який дозволить популяризувати діючий у громаді бізнес із застосуванням сучасних маркетингових підходів. Також серед сучасних інноваційних заходів є проведення бізнес-хакатону за участі команд кращих університетів України.

Миколою Боровцем ініційовано проведення зустрічей з міжнародними інституціями для визначення можливостей щодо участі громади у проєктах різноманітних напрямків. 18 січня проведено окрему зустріч команди з керівництвом Ради Європи. Було отримано цікаву інформацію про участь у проєктах для молоді. Вже підготовлено та подано проєктні пропозиції для заохочення молоді до реалізації власних ініціатив, які відповідають стандартам Ради Європи з молодіжної громадської участі.

06 лютого спільно зі своєю командою міський голова провів зустріч із очільниками діючих проєктів Програми Розвитку ООН. Під час даної зустрічі було приємно почути високу оцінку тим проєктам, які достойно реалізували за час роботи Миколи Петровича у Новограді-Волинському. Також напрацьовано план заходів з метою реалізації ініціатив задля розвитку Новограда-Волинського.

10 березня, було проведено робочу зустріч з Посольством Латвії в Україні за участю Посла Латвії в Україні, Голови парламентської Групи, депутатів Сейму Латвії та мерів латвійських міст з метою налагодження співпраці задля розвитку наших регіонів. Працювали над можливістю реалізації спільних проєктів з використанням кращих практик Європейського Союзу у співпраці з латвійськими муніципалітетами.

Міський голова підписав проєктну пропозицію з USAID Проєктом енергетичної безпеки для надання технічної допомоги, спрямованої на розвиток інфраструктури теплопостачання. Даний проєкт дозволить напрацювати вкрай важливі програмні документи для ефективного функціонування нашої тепломережі.

Підписано меморандум про взаєморозуміння з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, що фінансується Урядом Німеччини і Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Просування енергоефективності та імплементації Директиви Європейського Союзу про енергоефективність в Україні». Проєкт розрахований до 30 червня 2025 року.

Підготовлено заявку для участі у новому проєкті NEFCO (північна екологічна фінансова корпорація) щодо поводження з твердими побутовими відходами. Участь у проєкті дозволить залучити додаткові кошти для вирішення проблемних питань зі сміттям.

Щодо стану справ у сфері освіти, то рішенням міської ради до складу Новоград-Волинської міської територіальної громади з 01 січня 2021 року прийнято 4 заклади дошкільної та 4 заклади загальної середньої освіти сіл Великий Молодьків, Дідовичі, Наталівка, Пилиповичі та затверджено їх Статути.

Також розпорядженням міського голови було створено і працювало три робочі групи за напрямами:

–        з вивчення системи організації харчування дітей у закладах освіти Новоград-Волинської ТГ (результат: рішення робочої групи: посилити контроль за організацією харчування, безпечністю та якістю харчових продуктів буфетів, можливість запровадження мультипрофільного меню та недоцільність надання послуг з організації харчування дітей в закладах дошкільної освіти суб’єктами господарювання);

–        про створення комунального закладу «Центр позашкільної освіти» (результат: рішення міської ради: створити КЗ «Центр позашкільної освіти» Новоград-Волинської міської ради Житомирської області шляхом злиття палацу дітей та молоді міста Новограда-Волинського Житомирської області та Новоград-Волинського центру науково-технічної творчості учнівської молоді);

–        з питання доцільності перепідпорядкування ДЮКФП з управління освіти і науки міської ради до управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради (результат: рішення робочої групи: про недоцільність перепідпорядкування ДЮКФП та введення додатково у штат адміністративно-господарських посад).

Підготовлено:

–        програму розвитку освіти Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021-2025 роки;

–        план соціально-економічного розвитку галузі «Освіта» на 2021 рік;

–        зміни до програми про часткове відшкодування витрат з перевезення учнів та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Новоград-Волинської міської територіальної громади.

Виділено кошти рішенням міської ради:

–        на забезпечення організації дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти: придбання комп’ютерів (2 млн грн);

–        на продовження програми «Вікна» для закладів загальної середньої освіти (1 млн грн);

–        на оновлення меблів у закладах дошкільної освіти: ліжка, столи (330 тис. грн);

–        на добудову спортивної зали Наталівської ЗОШ (6 млн грн);

–        на виготовлення ПКД ремонту харчоблоку та їдальні ЗОШ №3 (40 тис. грн);

–        на проведення експертизи капітального ремонту фасаду будівлі ЗОШ №2 (20 тис. грн);

–        на придбання тренажерів для гуртка греко-римської боротьби (100 тис. грн);

–        на встановлення надбавки для медпрацівників закладів освіти (відповідно до постанови КМУ від 03.02.2021 №67) (162,4 тис. грн);

–        на облаштування спортивного майданчика із штучним покриттям у ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» (424 тис. грн);

–        на придбання матеріалів щодо адаптації котельні для роботи басейну в неопалювальний період для НВПЕТ (300 тис. грн).

Стан справ у сфері культури і туризму.

Протягом звітного періоду проведено загальноміські заходи з нагоди: новорічно-різдвяних свят, визволення міста від нацистських загарбників, Дня Соборності України, вшанування Героїв Небесної Сотні та 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

Була організована робоча зустріч з керівниками галузі культури щодо стратегії розвитку закладів культури.

Рішенням міської ради Новоград-Волинську міську централізовану бібліотечну систему перейменовано у Новоград-Волинську міську бібліотеку.

За ініціативи міського голови була створена робоча група по вивченню діяльності бібліотек-філій №1. За результатами вивчення питання члени робочої групи надали пропозиції подальшого функціонування бібліотеки. Відповідно до рішення міської ради до галузі культури приєдналися: 6 сільських клубних закладів. 5 сільських бібліотек та Новоград-Волинська районна бібліотека ім. Лесі Українки.

У 2021 році з бюджету міської територіальної громади на галузь культури виділено кошти на продовження капітальних ремонтів: музею родини Косачів у сумі 400 тис. грн та краєзнавчого музею у сумі 740 тис. грн. Також на поточний ремонт пам’ятників – 75 тис. грн та встановлення блискавкозахисту для міського Палацу культури ім. Лесі Українки – 130 тис. грн, на поточний ремонт цокольної частини центрального фасаду будівлі міського Палацу культури ім. Лесі Українки – 90 тис. грн.

Стан справ у сфері фізичної культури і спорту, молодіжної і сімейної політики.

Рішенням сесії міської ради від 23.12 2020 №27 прийнято «Програму відпочинку та оздоровлення дітей Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021-2025 роки.

Рішенням міської ради від 20.12.2019 №836 «Про бюджет Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік» зі змінами було виділено 985 800,00 грн на ремонтно-реставраційні роботи з пристосуванням по об’єкту: «Ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури місцевого значення будівля кінотеатру на вулиці Шевченка 5/1 в місті Новограді-Волинському Житомирської області».

Рішенням міської ради від 23.12.2020 №36 «Про бюджет Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021 рік» зі змінами від 04.03.2021 №133 було виділено 7300 135,06 грн на ремонтно-реставраційні роботи з пристосуванням по об’єкту: «Ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури місцевого значення будівля кінотеатру на вулиці Шевченка 5/1 в місті Новограді-Волинському Житомирської області».

Рішенням міської ради від 23.12.2020 №36 «Про бюджет Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021 рік» зі змінами від 04.03.2021 №133 було виділено 150 000,00 грн на придбання обладнання і предметів довгострокового користування для дитячо-юнацької спортивної школи ім. В. П. Єрмакова управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради.

Рішенням міської ради від 23.12.2020 №36 «Про бюджет Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021 рік» зі змінами від 04.03.2021 №133 було виділено 500 000,00 грн на капітальний ремонт міні-футбольного поля на міському стадіоні «Авангард».

Рішенням міської ради від 23.12.2020 №36 «Про бюджет Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021 рік» зі змінами від 04.03.2021 №133 було виділено 1 600 000,00 грн на будівництво універсального спортивного майданчика для занять різними видами спорту (футбол, баскетбол, волейбол) по вул. Маршала Толубка, 16.

Рішенням міської ради від 23.12.2020 №43 дитячо-юнацькій спортивній школі управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради присвоєно ім’я В. П. Єрмакова (заслуженого працівника фізичної культури і спорту України). Також відкрито відділення боротьби греко-римської та введено 1,5 ставки тренера в дитячо-юнацькій спортивній школі ім. В. П. Єрмакова управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради.

Питання соціального захисту

Протягом 100 днів каденції міського голови Боровця М. П. з бюджету міської ТГ надано разової грошової допомоги 174 громадянам на суму 495 200 грн. Всього на 2021 рік передбачено видатків на разову грошову допомогу в розмірі 1,5 млн.грн.

Закуплено дві однокімнатні квартири для забезпечення соціальним житлом осіб з числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування за рахунок коштів обласного бюджету та бюджету міської ТГ в загальній сумі 699 965 грн.

Рішеннями міської ради від 04.03.2021 передбачено надання за рахунок коштів бюджету міської ТГ разової грошової допомоги опікунам над неповнолітнім особами, які втратили житло, в розмірі 300 000грн., та часткової грошової компенсації для поліпшення житлових умов на умовах співфінансування членам сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок участі в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил. В бюджеті міської ТГ на 2021 рік для виплати часткової грошової компенсації передбачено 250 000 грн.

На завершення міський голова подякував усім присутнім представникам засобів масової інформації за активний діалог та цікаві запитання.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія