Презентація щодо земель міської територіальної громади та земель рекреаційного призначення

31 Березня 2021, 12:07

В Україні земельне питання історично було справою місцевого рівня. Законне право розпорядження землями відійшло від органів місцевого самоврядування в 2002 році, спочатку до районних державних адміністрацій, а згодом – Держкомзему/Держгеокадастру. Час показав, що повноцінне самоврядування на українських землях буде тоді, коли буде ліквідована державна вертикаль, яка має право розпоряджатися землею громади без її відома. Такі питання мають вирішуватись на рівні громади.

З 1 січня 2021 року до Новоград-Волинської міської територіальної громади, що вже об’єднала Майстрівський старостинський округ, було приєднано 4 сільські ради, а саме: Великомолодківська, Дідовицька, Наталівська та Пилиповицька. Тому земельні питання є актуальними та потребують законного та компетентного підходу.

30 березня за участі депутатів міської ради відбулась презентація земель, які передані до Новоград-Волинської міської територіальної громади із державної власності в комунальну власність, а також  земель рекреаційного призначення. Участь у зібранні взяли секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступники міського голови Наталія Борис та Ірина Гудзь, начальник управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради Наталія Дем’яненко, начальник відділу з питань земельних відносин Олена Поліщук.

Присутніх проінформовано щодо переданих в результаті децентралізації згідно Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року про «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» земель державної власності в комунальну (понад 400 га).

Інвентаризація земель проводиться в межах території відповідної територіальної громади, землеволодінь або землекористувань і територій, межі яких визначені проектами формування території і встановлення меж сільських, селищних рад. Об’єктами інвентаризації земель в даному випадку є територія територіальної громади; землі сільськогосподарського призначення, окремі масиви, урощича, окремі земельні ділянки.

Інвентаризацію земель Новоград-Волинської міської територіальної громади буде продовжено з метою встановлення місця розташування об’єктів землеустрою в натурі на місцевості, їхніх меж, розмірів, правового статусу. Також планується виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень міської ради.

На даний час у комунальну власність передано земельну ділянку біля села Майстрова Воля, яку включено до генерального плану населеного пункту та планується використовувати під забудову житлового масиву.

Під час презентації було заслухано інформацію про землі рекреаційного призначення. Такими зонами є ділянки суші і водного простору, призначені для організованого масового відпочинку населення і туризму. Йшлося про вулицю Надслучанську, яку планують використовувати під розбудову паркової зони відпочинку (територія колишнього консервного заводу).

Роботу над стратегічним планом рекреаційних зон буде продовжено. В подальшому його презентуватимуть депутатам та громадськості.

 

Чат-бот Гаряча лінія