Презентовано програму Фонду енергоефективності «Енергодім»

1 Жовтня 2019, 16:38

Для керівників ОСББ міста в конференц-залі Будинку рад 1 жовтня 2019 року була презентована програма Фонду енергоефективності «Енергодім». Лекторами  з даного питання виступили регіональний координатор ПРООН Оксана Краплич та регіональний консультант IFC в Житомирській області Оксана Рафальська. Участь у зустрічі також взяв перший заступник міського голови Сергій Колотов.

Фонд енергоефективності надає підтримку ОСББ для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини. Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Завдяки програмі “Енергодім” у ОСББ з’являється можливість модернізувати свій будинок за підтримки держави. Програма Фонду передбачає виплату гранту трьома траншами. Це означає, що ОСББ отримають компенсацію не лише на матеріали чи обладнання, а й відшкодування на роботи, на послуги, що при реалізації утеплення будинків займає значну частину витрат. Особливістю програми є те, що Фонд відшкодовує витрати на енергетичний аудит, на розробку проєктної документації, експертизу і самих матеріалів, робіт, обладнання. Третій транш передбачає відшкодування витрат на проведення енергетичної сертифікації та обстеження інженерних систем.

Програма передбачає фінансування у рамках двох сформованих пакетів. Розмір гранту становить 40% від вартості для пакета “легкий” та 50% для пакета “комплексний”. Які ж відмінності між двома пакетами? Так, пакет “легкий” передбачає, що серед обов’язкових для ОСББ заходів будуть встановлення лічильників, встановлення індивідуальних теплових пунктів, а також приладів погодного регулювання. Пакет “комплексний” передбачає, що обов’язковими заходами, крім тих, що враховані в пакеті “легкий”, стануть комплексне утеплення стін, покрівлі, цоколя, підвалів. Перші 300 заявок від ОСББ на участь в програмі отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Внаслідок реалізації програми “Енергодім” очікується, що споживання енергетичних ресурсів у багатоквартирних будинках за пакетом “легкий” скоротиться на 20%, за пакетом “комплексний” – до 60%. Це означає, що платіжки за найдорожчу послугу теплопостачання зможуть зменшитися для жителів таких будинків у два і більше разів.
 
Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія