Презентовано проєкт Програми «Безпечне та якісне харчування дітей у закладах освіти Звягельської міської територіальної громади на 2024 -2027 роки»

27 Листопада 2023, 16:37

Минулого тижня управлінням освіти і науки міської ради було презентовано проєкт Програми «Безпечне та якісне харчування дітей у закладах освіти Звягельської міської територіальної громади на 2024 -2027 роки».

Проєкт Програми презентувала начальниця управління освіти і науки Тетяна Ващук. До зустрічі долучились міський голова Микола Боровець, секретар міської ради Оксана Гвозденко, представники депутатського корпусу та галузі освіти.
Перш за все присутні заслухали інформацію про виконання Програми «Безпечне та якісне харчування дітей Звягельської міської територіальної громадди на 2020-2023 роки».
Зокрема зазначалося, що протягом 2020-2023 років всі напрями діяльності та заходи Програми виконувались, а саме:
???? проводилась організаційна робота щодо створення умов для забезпечення повноцінного, якісного та безпечного харчування дітей у закладах освіти;
???? створювались необхідні умови, передбачені чиним законодавством, для організації повноцінного і якісного харчування дітей у закладах освіти;
????проводився комплекс заходів щодо забезпечення дітей в закладах освіти безпечним та якісним харчуванням;
????забезпечено безкоштовним гарячим харчуванням 100% здобувачів освіти пільгових категорій відповідно до фізіологічних норм.
На сучасному етапі однією з найважливіших передумов збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління, запобігання виникненню групових спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь є достатнє забезпечення якісними харчовими продуктами та організація належних і безпечних умов харчування дітей в організованих колективах.
Програма «Безпечне та якісне харчування дітей у закладах освіти Звягельської міської територіальної громади на 2024 – 2027 роки» зумовлена необхідністю планування та розвитку наступних етапів реформи системи шкільного харчування з урахуванням здобутих за попередні періоди досягнень, розв’язання невирішених проблем, а також наслідків повномасштабного вторгнення рф на територію України, про які свідчать соціологічні дослідження та опитування закладів освіти.
Так, актуальними проблемами залишаються неналежні умови організації достатнього, якісного, безпечного, збалансованого харчування у закладах освіти, а також відсутність у більшості дітей звичок здорового харчування.
Тож основною метою Програми є забезпечення повноцінного, якісного та збалансованого харчування дітей в закладах освіти зокрема, що сприяє соціальному захисту вразливих груп населення, формуванню у дітей навичок, усвідомленого вибору здорового харчування (як прояву піклування про власне здоров’я та психологічний стан у критичних умовах), постачання безпечних та якісних продуктів харчування і сировини, впровадження нових технологій приготування їжі й форм обслуговування, залучення до постачання продуктів харчування сільськогосподарських виробників та переробних підприємств області.
Виконання Програми дасть змогу забезпечити:
✔ дітей повноцінним збалансованим харчуванням;
✔ зміцнення здоров’я дітей, знизити рівень їх соматичної захворюваності, у т.ч. і хронічними хворобами, підвищити імунітет та рівень стресостійкості дітей;
✔ гармонійний фізичний та психологічний розвиток дітей;
✔ рівень задоволеності учнів харчуванням у закладах освіти;
✔ зміну харчових уподобань дітей шкільного віку;
✔ збільшення кількості учнів, які харчуються у закладах освіти;
✔ комплексно модернізовані / відновлені харчоблоки.
Збереження здоров’я дітей, відновлення їх життєвих сил шляхом організації якісного, повноцінного харчування є пріоритетом державної політики на сучасному етапі та вимагає посилення роботи з цього напрямку.
З детальним проєктом Програми можна ознайомитись на офіційному порталі документів Звягельської міської ради.
Чат-бот Гаряча лінія