Про безпечне харчування в закладах по Програмі НАССР

12 Лютого 2021, 17:33

11 лютого заступник міського голови Ірина Гудзь за участі представників Держпродспоживслужби провела робочу нараду щодо безпечного харчування в закладах по Програмі НАССР.

До 20 вересня 2019 року всі українські підприємства харчової галузі, зокрема, і заклади освіти, які надають послуги з харчування, а також постачальники та перевізники харчових продуктів, мали впровадити систему управління безпечністю харчування НАССР. Головним завданням системи HACCP є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.

Згідно із ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку відповідають за виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів у межах діяльності, яку вони здійснюють. За не впровадження системи НАССР згідно чинного законодавства передбачено штрафні санкції: для ФОП – 15 мінімальних заробітних плат, для юридичних осіб – 30 мінімальних заробітних плат.

Також було зазначено, що з 01 січня 2021 року набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 року №2205, яким затверджено Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Детальніше за посиланням: https://bit.ly/3aYxVn9

Відповідно до проведеної перевірки закладів загальної середньої освіти щодо реалізації продуктів у буфетах, в деяких з них було виявлено реалізацію продуктів з підвищеним вмістом цукру. Отож, було надано рекомендації ФОП, які здійснюють реалізацію вилучити таку продукцію, а директорам шкіл рекомендовано контролювати процес у відповідності до вимог чинного законодавства.

За результатами наради буде підготовлено проект рішення виконавчого комітету міської ради з питань безпечного харчування в закладах Новоград-Волинської міської територіальної громади по Програмі НАССР.

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія