Про граничний термін сплати єдиного внеску

13 Жовтня 2015, 22:16

Новоград-Волинська ОДПІ доводить до відома платників єдиного внеску – фізичних осіб – підприємців на спрощеній системі оподаткування, що граничний термін сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за третій квартал 2015 року 19 жовтня 2015 року.

 Платники єдиного внеску, зазначені у п.4 частини першої ст.4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону №2464).

Згідно з п.п.2 п.6 розд.ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 (далі – Інструкція №449), ФОП – платники єдиного внеску можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Пунктом11 розд.ІV Інструкції №449 встановлено, що у разі якщо останній день строків сплати єдиний внесок припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиний внесок вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Відповідно до ст.530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін)

 

Новоград – Волинська ОДПІ

 

Чат-бот Гаряча лінія