Про інформаційні вкиди

17 Липня 2023, 16:15

Практично кожна людина щоденно проводить значний час в соціальних мережах.  Бажання свої думки довести до великої кількості людей, дискусії, публічна критика влади, агресивні коментарі через соцмережі, стали звичними. Дехто вважає, що в такій формі проявляє патріотизм в умовах повномасштабного вторгнення російського агресора на територію України.

Чи маємо ми, люди, право зневажливо висловлюватися і публічно ображати людей? Ні, не маємо. Для любителів паплюжити, вживати нецензурну лайку, нагадаю, що в Україні, за незалежність якої йде смертельна війна, честь і гідність людини є найвищою соціальною цінністю. Також проголошено право кожного на повагу до його гідності. Якщо людина отримує задоволення, що принизила, спричинила душевний біль іншій людині, членам її сім’ї, то вона нічим не відрізняється від російських нелюдів. Словом теж вбивають людину.

Чи можна критикувати людину в соціальних мережах? Думаю можна, але дотримуватися норм поваги і толерантності. Людина не народжується, щоб всім подобатися. Свою ненависть до інших потрібно контролювати. Україна входить в десятку найосвіченіших країн у світі. Тобто, ми здатні критично мислити, відрізняти добро від зла. А тому задумуйтеся, з якою метою поширюється інформація, ким і для чого вона опублікована чи прокоментована? Як доводиться факт? Чи він не перекручений? Це важливо. Нажаль, інформаційні вкиди через соціальні мережі спеціально робляться, аби провокувати, плутати ваші думки,  впливати на емоції і поведінку. Думайте, коли слухаєте, читаєте, коментуєте.

А чому праві ті, хто ображає?

Не шукайте ворогів. Ворог у нас один – російська федерація.

Ми живемо, коли, заплющивши очі, не знаємо, чи їх відкриємо. Енергетику ненависті і войовничості давайте спрямовувати на російського ворога. Мало вірити в Перемогу. Результат війни залежить не лише від ЗСУ.  Захищати Україну в тилу, це –  працювати офіційно, прозоро сплачувати податки, ділитися коштами  допомагаючи ЗСУ, волонтерити. Це підтримувати родини воюючих захисників. Розділяти біль втрати з сім’ями загиблих воїнів-героїв. Лише в єдності буде Перемога України!

І на завершення. Міський голова, заступники міського голови, керівники  галузей, установ, підприємств завжди готові дати відповідь на ваші запитання. Звертайтеся на офіційні інформаційні ресурси міської ради та її виконавчих органів. Ми відкриті до діалогу. Бо всі прагнемо аби Україна вистояла у війні, а громада була комфортною для проживання.

Всім мудрості і людської гідності. Дякую думаючим людям, які не ведуться на інформаційні вкиди.

Хай Бог береже Україну!

 

Наталія Борис, заступниця міського голови

Чат-бот Гаряча лінія