Про комплекс осінньо-польових робіт

23 Жовтня 2023, 16:08

В сільськогосподарських підприємствах Звягельської міської територіальної громади продовжуються збиральні роботи пізніх культур, а саме соняшника, кукурудзи, гречки. Завершено збирання сої, якої було посіяно біля 2,3 тис. га. Середня врожайність становить 30 ц/га. Погодно-кліматичні умови цієї осені сприяють обмолоту кукурудзи на зерно, якої до збирання підлягає біля 3,2 тис. га. Врожайність окремих полів становить 130-135 ц/га. Це досягнуто завдяки умілому підбору гібридів та технологіям, які щорічно демонструються фірмами BASF та Singenta. Стабільно високі врожаї даної культури вирощують у таких підприємствах як ФГ «Золотий нектар», ФГ «Баур-ММ», ТОВ «Агросоюз», СТОВ «Птахівник».

Незважаючи на брак продуктивної вологи в грунті, а це 70% до норми, господарства громади завершили посів озимого ріпаку, якого посіяно 670 га та озимої пшениці-1260 га. Це дещо менше, ніж в минулому році й пов’язано з тим, що ціни на пшеницю майже вдвічі нижчі від минулорічних.
На процес ціноутворення впливають ряд факторів, а саме: обсяги врожаю, конкуренція на світовому ринку, наявність торішніх залишків, вплив трейдерів.

Зі слів заступника Міністра аграрної політики Тараса Висоцького внутрішнє споживання зернових в Україні становить 18 млн тонн. Цьогорічне виробництво очікується на рівні майже 46 млн тонн. Тому дефіциту зернових для внутрішніх потреб українців не буде.

Відділ економічного планування та підприємницької діяльності

Чат-бот Гаряча лінія