Про мінну безпеку – дітям

13 Липня 2023, 10:12

Україна — одна найзамінованіших країн світу????

30% території залишається потенційно небезпечною. Ворог залишив по собі сотні тисяч різного вибухонебезпечного заліза. Зафіксовані випадки мінування навіть дитячих іграшок.

Подбайте про безпеку малечі під час літніх канікул, коли у них є вільний час і бажання досліджувати світ навколо. Поясніть, чому не можна ходити до покинутих будівель, сходити з асфальтованих доріг і до яких незворотніх наслідків це може призвести. Найкраще розказувати про мінну безпеку на прикладі історій з реальними персонажами-однолітками.
???? Приміром, випадок з минулої осені: троє хлопчиків знайшли патрон біля згорілого танка, кинутого на залізничному переїзді в Лимані. Блискучий металевий предмет восьмирічки сприйняли за іграшку. Аж раптом стався вибух. До боєприпасу, що здетонував, найближче за всіх стояв Владислав. Уламок патрона влучив йому в плече трохи вище лопатки. На щастя, травма виявилася не надто важкою і з часом від неї залишився лише круглий шрам і маленький уламок у плечі. Але страх перед вибухонебезпечними предметами з хлопцем назавжди.
✅ Після розповіді обговоріть із дітьми всі правила мінної безпеки: де можуть ховатися небезпечні предмети, як вони виглядають, що робити, якщо побачили їх та куди телефонувати —> bit.ly/43EeSIS
Чат-бот Гаряча лінія