Про організацію співпраці з проектами міжнародної технічної допомоги.

17 Червня 2024, 15:06

Під час 96 засідання виконавчого комітету міської ради восьмого скликання начальник відділу підтримки громадських ініціатив міської ради – Юрій Савич розповів про організацію співпраці з проектами міжнародної технічної допомоги.


Відповідно, з метою розвитку інституційної спроможності громади, пошуку додаткових (позабюджетних) джерел фінансування на втілення проєктів у Звягельській міській територіальній громаді у 2023 році – першому півріччі 2024 року проводилася відповідна співпраця з проєктами міжнародної технічної допомоги.

З метою вирішення проблеми із забезпеченням проживання ВПО забезпечено співпрацю Звягельської міської територіальної громади з Програмою дій Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні». На даний час завершуються розпочаті у 2023 році роботи із реконструкції будівлі на вул. Василя Карпенка, 63 в м. Звягель. Облаштовано 47 квартир «під ключ» для переселенців: з внутрішнім ремонтом, сантехнікою, необхідним набором меблів та побутової техніки. Передбачили енергоефективну складову, а саме термомодернізацію будівлі та встановлення сонячної станції на даху будівлі. Програмою надано грантову підтримку у сумі 2 млн 460 тис. євро.

У співпраці з НУО «Сучасний формат» в рамках проєкту від humedica e.V. у приміщенні по вул. Василя Стуса, 4 у м. Звягель – облаштовується 7 квартир для ВПО. Грантова складова – 3,7 млн грн.

Продовжується плідна співпраця з Офісом Ради Європи у рамках проєкту «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період». Завершується розробка проєкту Стратегії розвитку Звягельської міської територіальної громади із залученням механізмів широкого громадського обговорення та експертної підтримки Ради Європи. Напрацьовано план щодо реалізації заходів програми підтримки волонтерства. Впроваджено «Шкільний громадський бюджет», активні учасники якого нещодавно представили  нашу громаду у місті Зіндельфінген (Німеччина). Підписано меморандум щодо впровадження в громаді механізму деліберативної демократії – громадських асамблей. У лютому цього року підписано грантову угоду між Радою Європи та Звягельською міською радою щодо впровадження проекту «Активна громада – сталість розвитку сільських територій «Молодіжний простір – Молодь Діє», головною метою якого є створення соціального простору для саморозвитку мешканців сільських територій громади та ВПО на базі бібліотеки села Великий Молодьків (грант 783 тис.грн).

За підтримки проекту Ради Європи та АМУ розроблено спільну заявку Звягельської міської територіальної громади та Оржицької селищної територіальної громади  (Полтавська область), яка була обрана до міжнародної програми «Відкритий Уряд – місцевий рівень» (OGP Local).

Продовжувалася співпраця з Проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). В рамках проєкту у 2023-2024 роках у громаду надійшли 9 генераторів великої потужності (Звягельтепло, Звягельводоканал та Звягельська багатопрофільна лікарня). Розроблено економічний профайл громади у співпраці з НУО «Сучасний формат». Фахівці громади приймають активну участь у тематичних навчаннях, організованих «ГОВЕРЛА», майже з усіх напрямків діяльності.

Розпочали співпрацю з проєктом ПРООН/GIZ «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)» щодо створення в громаді сучасного центру розвитку бізнесу та креативних інновацій шляхом реконструкції будівлі колишнього кінотеатру на вул. Шевченка 5/1 із грантовою складовою 850 тис. дол. США.

Реалізовується проєкт щодо підвищення енергоефективності будівлі Ліцею № 4 із залученням грантових коштів у сумі 200 тис. євро в рамках проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні». За рахунок гранту замінили у 2023 році вікна на енергоефективні, у 2024 році буде модернізовано систему опалення.

В рамках спільного проєкту від ГО «Екоклуб» та ГО «Екодія» громада розробила довгострокову Програму розвитку відновлюваних джерел енергії, а також встановлення сонячної електростанції біля ЦРД «Дельфін» для забезпечення сталого функціонування басейну протягом року та зниження споживання електроенергії. Вартість проєкту складає 1446 тис.грн, тому числі є грантова складова (271 тис.грн). У 2024 році GIZ надає грант на встановлення теплового насосу та ІТП у даному закладі – 70 тис.Євро.

Розроблено техніко-економічне обґрунтування зі встановлення теплових насосів на об’єктах центрального теплопостачання, а у 2024 році плануємо розробити нову схему ЦТП міста за підтримки проекту ReWarm.

Триває активна співпраця з ЮНІСЕФ. З метою облаштування безпечного перебування дітей в закладах освіти громада отримала грантове фінансування від ЮНІСЕФ: профінансовано облаштування укриття в Ліцеї №4 та заклад дошкільної освіти № 13 “Ромашка” м. Звягеля. Наразі триває реалізація проекту із створення майданчика для розвитку навичок, інновацій, популяризації науки, STEM серед молоді громади на базі приміщення Туристичного центру в рамках Меморандуму про співробітництво із громадською організацією «ГО Глобал». Очікується поставка меблів та обладнання на суму 300 тис. грн  для Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю міської ради на забезпечення надання соціальних послуг з мінімального пакету соціальних послуг та послуг соціального характеру сім’ям з дітьми. Також співпрацювали в напрямку забезпечення доступу до питної води, безпечного та доступного освітнього середовища, вирішення інших питань розвитку громади, пов’язаними із покращенням умов розвитку дитячого населення та молодіжної політики.

У співпраці з ГО «Звягельська міська організація жінок» реалізували проєкт щодо психологічної підтримки та інтеграції жінок і дітей ВПО у громаду від Українського Жіночого Фонду вартістю 536 тис. грн., а також очікуємо підписання нової грантової угоди по заходах для родин ветеранів – 540 тис.грн.

В рамках проєкту PHOENIX4UA, ініціатива Cities 4 Cities / United 4 Ukraine громада отримала 2 мікроавтобуси, автобус та 2 пожежні машини.

Від  німецької асоціації Kinderhilfe Ukraine – Rhein-Neckar für Novograd-Volynskij/Swjahel e.V. громада отримала 2 генератори для будинків сімейного типу та спеціальний транспорт для перевезення осіб з інвалідністю в Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.

Лише спільними зусиллями ми зможемо використати максимум можливостей для сталого і успішного розвитку нашої громади.

 

 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія