Про патронат у Звягельській громаді

5 Квітня 2024, 9:53

4 квітня начальник служби у справах дітей Звягельської міської ради Нонна Лойко зустрілася з жителями Великомолодьківського старостинського округу з метою обговорення питання щодо створення патронату.

Вона розповіла про те, що починаючи з 2017 року в Україні розпочалася реформа інституційних закладів, яка була спрямована на зменшення дітей в інтернатних закладах та створення альтернативної форми тимчасового перебування дітей. Такою формою став патронат, який має забезпечити тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя. Це дає змогу дитині не виходити з сімейного оточення, підтримувати зв’язок з батьками до вирішення ними складних життєвих обставин.

Патронат проявив себе дуже успішно. Адже основна його ціль – це дитина і забезпечення її емоційного комфорту, зменшення травмування через втрату сімейного оточення та перебування в інтернатному закладі. Єдина проблема, яка наразі існує – відсутність достатньої кількості патронатних сімей і збільшення кількості дітей, які потребують такого тимчасового проживання.
З початком війни соціальні проблеми багатьох сімей загострилися, відсутність житла, втрата роботи, хвороба, все це спричинює потрапляння сімей у складні життєві обставини. В таких випадках сім’я має змогу звернутися за допомогою. Після підписання договору з патронатним вихователем у батьків з’являється час для покращення житлово-побутових умов, влаштуватися на роботу, пролікуватися, тощо.

Держава, в свою чергу, передбачила виплати для забезпечення кожної дитини, а також заробітну плату патронатному вихователю. Сьогодні ці виплати становлять 5 прожиткових мінімумів (15 140 гривень) патронатному вихователю та по 2,5 прожиткового мінімуму на дитину відповідно до віку. До 6 років – 6 407,50 гривень, до 18 років 7 990 гривень.

Якщо ви маєте бажання допомогти дітям, отримати професійне навчання та підтримку, достойну заробітну плату та трудовий стаж звертайтеся до служби у справах дітей за адресою: вул. Шевченка, 20 з 8:00 до 17:15 крім вихідних або за номерами телефонів (041-41) 3-22-24, 093-798-48-11, ssnnv@ukr.net

Служба у справах дітей Звягельської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія