Про посилення контролю щодо обліку внутрішньо переміщених осіб та соціальних виплат

16 Березня 2016, 8:15

Відбулося чергове засідання Новоград-Волинського міського координаційного штабу з питань розміщення громадян, які прибувають з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції до Житомирської області. У засіданні, під головуванням заступника голови штабу-начальника управління праці та соціального захисту населення Л.В.Хрущ, взяли участь 14 посадових осіб, членів штабу та на запрошення – представник СБУ.

Головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення Н.А.Ковальчук повідомила, що необхідність проведення засідання штабу виникла у зв’язку із надходженням на адресу Міністерства соціальної політики України інформації про непоодинокі випадки проведення соціальних виплат з порушенням вимог урядових рішень щодо обліку внутрішньо переміщених осіб. Факт проживання внутрішньо переміщеної особи має бути підтверджений відповідними територіальними підрозділами Державної міграційної служби.

Кількість тимчасово зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб в місті з початку реєстрації – 408 (275 сімей), працездатних – 141, дітей – 90, пенсіонерів – 139. Станом на 12.03.2016р. призначено щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг 362 особам (245 сім’ям).

На виконання розпорядження голови ОДА № 37 від 16.02.2016р розглянуто та затверджено заходи на період 2016-2017 років щодо виконання Комплексної державної програми підтримки соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО до Житомирської області.

Л.В.Хрущ нагадала, що при міському штабі створено дві мобільні групи для оперативного вирішення соціально-побутових та інших питань громадян, які прибувають з тимчасово окупованих територій і районів проведення антитерористичної операції до міста Новограда-Волинського.

Директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н.П.Борис проінформувала про те, що фахівцями центру щомісячно проводиться інспектування сімей з дітьми. В ході перевірок виявляють їх проблеми. В разі потреби надається гуманітарна допомога продуктами харчування та речами. При виявленні відсутності за місцем зареєстрованого тимчасового перебування таких сімей тривалий період складатиметься акт, який буде передано до управління праці та соціального захисту населення для подальшої перевірки мобільними групами.

Завідувач Новоград-Волинського районного сектору управління державної міграційної служби України В.В Рудік повідомив, що відповідно до доручення голови Державної Міграційної Служби України від 02.10.2015р №Д/153/2-15 територіальні підрозділи ДМС України здійснюють оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України або документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи. При цьому відмітка про реєстрацію місця проживання (перебування) у довідці взяття на облік внутрішньо переміщеної особи не проставляється.

За інформацією управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради, частина внутрішньо переміщених осіб звертається із проблемою забезпечення житлом. Резервне житло на даний час відсутнє.

Директор міського центру зайнятості В.А. Сербін розповів, що при зверненні переміщеним особам пропонується працевлаштування на вакантні робочі місця на підприємствах міста. Робота є для того, хто її шукає та хоче мати –  цей принцип актуальний для всіх.

Представник СБУ підтвердив готовність співпрацювати зі штабом.

 

Л.В.Хрущ,

начальник управління праці

та соціального захисту населення

Новоград-Волинської міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія