Про результати роботи галузі містобудування, архітектури та земельних відносин у 2018 році

15 Березня 2019, 21:12

14 березня 2019 року у великій залі Будинку рад відбулася підсумкова нарада галузі містобудування, архітектури та земельних відносин за результатами роботи у 2018 році.

У нараді взяли участь міський голова Віктор Весельський, секретар міської ради Василь Остапчук, перший заступник міського голови Сергій Колотов, голова постійної комісії міської ради з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Олександр Остапчук, депутати міської ради, представники установ та організацій міста.

Галузь містобудування, архітектури та земельних відносин Новограда-Волинського включає в себе управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради (в структуру управління входять: відділ містобудування та архітектури; відділ земельних відносин; служба містобудівного кадастру), міське архітектурно-планувальне комунальне підприємство та міське земельно-кадастрове бюро. Кожний керівник із вищезазначених структурних підрозділів прозвітував на загал про результати діяльності у 2018 році.

Відтак, як повідомив начальник управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради Дмитро Гудзь, протягом звітного періоду управлінням опрацьовано 1984 звернень громадян, установ, підприємств та організацій, а саме: 625 з питань містобудування, 1359 із земельних відносин.

На виконання Програми розроблення містобудівної документації міста Новограда-Волинського на 2016-2020 роки розроблено історико-архітектурний опорний план міста Новограда-Волинського, розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту на мирний час та особливий період до Генерального плану міста.

Міською радою сьомого скликання затверджено містобудівну документацію, а саме:

– детальні плани частин території міста на вулицях Співдружності та Житомирській, 2 під багатоповерхові житлові забудови;

– детальні плани території окремої земельної ділянки на вулиці Олейнікова, 20-А під будівництво об?єктів промисловості; та на вулиці Відродження, 8-Б під будівництво об?єктів транспортної інфраструктури.

На виконання вищевказаних робіт освоєно коштів міського бюджету в сумі 184,4 тис.грн та з інших джерел не заборонених законодавством в сумі 12,5 тис.грн.

Проводиться робота по залученню інвесторів в розбудову міста.

У лютому 2018 року введено в експлуатацію багатоквартирний житловий будинок на вулиці Ушакова, 7-Б на 16 квартир.

Завершується будівництво дев’ятиповерхового житлового будинку з мансардним поверхом із вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями та з підземним паркінгом на вулиці Пушкіна, 45 на 56 квартир.

Розроблено та затверджено схему додаткового розпланування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва в районі провулку Баранівський.

На підставі проведеної інвентаризації в різних частинах міста надано земельних ділянок:

– для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд учасникам АТО – 63, іншим громадянам – 24;

– для будівництва індивідуального гаража: учасникам АТО – 27, іншим громадянам – 4.

Разом з тим, забезпечити усіх бажаючих земельними ділянками під індивідуальну житлову забудову, на жаль, немає можливості у зв’язку з відсутністю вільних земельних ділянок в межах міста.

У зв’язку з необхідністю вжиття невідкладних та дієвих заходів щодо належного поховання померлих розпочато процедуру викупу земельних ділянок для суспільних потреб для розширення міського кладовища на вул. Лугова, відповідно рішення сесії міської ради №468 від 19.04.2018 року.

Враховуючи рішення міської ради від 01.11.2018 року №562 «Про добровільне приєднання територіальних громад сіл Майстрівської сільської ради до Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади, виконавчий комітет звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області з клопотанням про передачу з державної власності у комунальну власність Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади земельних ділянок сільськогосподарського призначення орієнтовною площею 181,58 га, які розташовані на території сіл Майстрів, Майстрова Воля, Маковиці.

17 січня 2019 року укладено меморандум про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади.

Відповідно до постанови КМУ 559 від 25.05.2011р. для забезпечення доступу до даних містобудівного кадастру міста Новограда-Волинського було розроблено геопортал, на якому відображається інформація про Генеральний план міста, картографічні основи міста, містобудівну документацію, проводилась робота над розробленням інтерактивних карт. У зв’язку з наповненням інформацією геопорталу містобудівного кадастру виникла проблема з нестачею ресурсів комп’ютерної техніки. Для коректної роботи та функціонування порталу служба містобудівного кадастру міста потребує закупівлю серверного обладнання, яке дозволить також співпрацювати та обмінюватись геоданими з містами України.

На виконання Програми соціально-економічного розвитку Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади, затвердженої рішенням міської ради від 20.12.2018р. №602 планується розробка топографо-геодезичних вишукувань на території сіл Майстрів, Маковиці та Майстрова Воля для подальшого завантаження до бази даних містобудівного кадастру та використання при плануванні та забудові території.

Далі прозвітував директор міського архітектурно-планувального комунального підприємства Сергій Сербін, зокрема, зазначивши, що за 12 місяців 2018 року для розгляду підприємством та підготовки матеріалів надійшло 116 заяв від підприємств, установ, організацій та громадян. Заключено 116 договорів на виконання робіт по підготовці матеріалів. Для перевірки стану будівництва за період січень-грудень 2018 року здійснено близько 76 виїздів.

Всього у січні-грудні 2018 року підготовлено 116 проектів на будівництво, реконструкцію, перепланування та благоустрій об’єктів, у тому числі:

– перепланування частини житлового будинку під магазин – 11;

– благоустрій території об’єктів громадського призначення – 9;

– тимчасові торгівельні павільйони та кіоски – 11;

– будівництво житлових будинків – 10;

– реконструкцію, перепланування житлових будівель – 16;

– проекти на гаражі в гаражних масивах – 9;

– будівництво господарських будівель – 12;

– кошторисна документація – 13;

– підготовка топографо-геодезичних зйомок – 28;

– проведення авторських наглядів – 10.

Затим слово для виступу було надано директору міського земельно-кадастрового бюро Володимиру Черненку, який повідомив, що протягом 2018 року від населення, організацій та установ міста надійшло 404 заяви на виготовлення документації із землеустрою. У звітному періоді виготовлено 341 справа технічних документацій по проектах землеустрою.

В результаті фінансово-господарської діяльності бюро у минулому році дохід від реалізації робіт склав 579,9 тис. грн., що становить 106,1% від попереднього року за аналогічний період.

В свою чергу, заслухавши звіти керівників структурних підрозділів галузі містобудування, архітектури та земельних відносин Новограда-Волинського, міський голова Віктор Весельський та голова постійної комісії міської ради з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Олександр Остапчук подякували їм за роботу та зазначили, що помітна налагоджена співпраця, що дає змогу своєчасно та оперативно вирішувати питання будівництва, архітектури та земельних відносин.

 

Чат-бот Гаряча лінія