Про роботу галузей господарського комплексу міста в осінньо-зимовий період 2016-2017 років та його підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років

13 Липня 2017, 0:26

12 липня 2017 року під час 42 засідання виконавчого комітету міської ради розглядалося рішення «Про роботу галузей господарського комплексу міста в осінньо-зимовий період 2016-2017 років та його підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років». Доповідач з даного питання начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності Олександр Богданчук поінформував: ,,Опалювальний сезон 2016-2017 років в місті розпочато з 10 жовтня 2016 року у відповідності до чинного законодавства та вимог Житомирської обласної державної адміністрації, без заборгованості комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради “Новоград-Волинськтеплокомуненерго” за спожитий природний газ. Колективи підприємств галузі належним чином виконали комплекс робіт з підготовки господарств до опалювального сезону 2016-2017 років. Великий обсяг робіт проведено керівництвом та працівниками комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради ,,Новоград-Волинськтеплокомуненерго“ (Тодорович Л.М.) завдяки чому протягом опалювального сезону споживачам було забезпечено безперебійне постачання теплоносія, 25 котелень працювали в звичайному режимі, зупинок не було. Протягом опалювального сезону 2016-2017 років реалізовано: 67,2 тис. Гкал. теплової енергії, витрачено природного газу – 8743,7 тис. м³, одночасно завдяки проведеним заходам з енергозбереження зменшено використання електроенергії на – 124 тис. кВт. за, що комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради ,,Новоград-Волинськтеплокомуненерго“ визнано кращим підприємством комунальної теплоенергетики України за 2016 рік серед підприємств з обсягом реалізованої теплової енергії 100,0 тис. Гкал. і менше.

Значних перебоїв в постачанні води та водовідведення в місті протягом опалювального сезону не було завдяки злагодженій роботі керівництва та працівників виробничого управління водопровідно-каналазаційного господарства (Левицька А.П.).

Опалення житлового фонду міста розпочато без зривів, зупинок подачі теплоносія у будинки не було. У перші тижні роботи були проблеми у деяких квартирах у будинках, але завдячуючи спеціалістам ОСББ та КП НВМР ,,Новоград-Волинськтеплокомуненерго“, які в щодобовому режимі проводили роботи, всі недоліки з опалення осель мешканців будинків були усунені. Зважаючи на середньодобовий температурний режим навколишнього природного середовища, який протягом останніх трьох діб становив +80С і незаключенням договорів з НАК ,,Нафтогаз України“ з 01.04.2017 року та ненаданням НАК ,,Нафтогаз України“ номінацій, а також підняттям ціни на газ для опалення бюджетних установ та організацій на 60% проти встановлених тарифів, виконавчим комітетом було прийнято рішення 31 березня 2017 року завершити опалювальний сезон 2016-2017 років з 07:00 години 01.04.2017 року для споживачів з централізованого опалення.

Враховуючи вище зазначене можливо зробити висновок, що опалювальний сезон 2016-2017 років в місті пройшов організовано і без зриву.

Головними завданнями підготовки господарського комплексу міста до наступного опалювального сезону є підготовка котелень, житлового фонду, приміщень бюджетних організацій та підприємств міста з врахуванням вимог щодо скорочення використання газу шляхом впровадження низки заходів з енергозбереження, а саме утеплення будівель та споруд комунальної власності та багатоквартирного житлового фонду, заміна застарілих ділянок магістральних теплових мереж на сучасні труби попередньоізольовані з пінополіуретановою ізоляцією, що значно зменшить втрати газу під час вироблення та подачі теплоносія споживачам.

Одночасно необхідно проводити встановлення 100 % засобів обліку теплоносія, перевірку запірної арматури, проводити утеплення внутрішньобудинкових мереж теплопостачання, здійснювати заміну старих вікон на нові енергозберігаючі та проводити низку інших заходів для заощадження витрат тепла у будівлях. Щодо оснащення житлового фонду приладами обліку теплової енергії, то на сьогоднішній день КП НВМР “Новоград-Волинськтеплокомуненерго” забезпечило 100% оснащення приладами обліку теплової енергії житлових будинків, де була можливість їх встановити, за винятком 25 безпідвальних будинків. Тому особливу увагу звернути керівникам ОСББ на виконання цих заходів, оскільки всі втрати в будинку будуть обліковуватися на тепловий лічильник та вартість їх ляже на плечі споживачів.

Завдання для підготовки галузей господарського комплексу, комунальних підприємств, бюджетних організацій, житлового фонду визначені у додатку до рішення виконавчого комітету міської ради ,,Про роботу галузей господарського комплексу міста в осінньо-зимовий період 2016-2017 років та його підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років“.

Потому присутні на засіданні заслухали та взяли до уваги інформацію керівників виконавчих органів міської ради та галузей господарського комплексу міста Тодорович Л.М., Ващук Т.В., Дутчака Л.Р., Борис Н.П., Заєць Л.В., про роботу підпорядкованих їм підприємств, установ, організацій в осінньо-зимовий період 2016-2017 років та з підготовки до експлуатації в осінньо-зимовий період 2017-2018 років

Також згідно додатку 1 даного рішення було затверджено заходи з підготовки галузей господарського комплексу міста до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років. Зобов’язано керівників підприємств житлово-комунального господарства міста, установ освіти, фізичної культури і спорту, закладів культури та медицини, виконати затверджені цим рішенням заходи з підготовки галузей господарського комплексу міста до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років. Управлінню житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради у термін до 01.07.2017 року створити комісію з перевірки готовності комунальних підприємств Новоград-Волинської міської ради ,,Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства“, ,,Новоград-Волинськтеплокомуненерго“, балансоутримувачів житлового фонду, якій до 20.09.2017 року здійснити комплексну перевірку готовності їх до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, оформити відповідні акти. А також створити штаб з підготовки галузей міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період. Починаючи з червня 2017 року, щотижнево проводити наради з питань підготовки об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період та щомісяця письмово інформувати обласну державну адміністрацію через департамент містобудування архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації про хід підготовки до роботи в осінньо-зимовий період. Комунальним підприємствам Новоград-Волинської міської ради „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“, ,,Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства“, „Новоград-Волинськжитлосервіс“, Новоград-Волинському управлінню експлуатації газового господарства, Новоград-Волинському району електричних мереж, активізувати роботу з питань розрахунків за спожиті енергоносії для погашення заборгованості за використані природний газ та електричну енергію перед енергопостачальними компаніями, покращити претензійну роботу з метою досягнення максимального рівня оплати населенням наданих послуг. Новоград-Волинському управлінню експлуатації газового господарства, Новоград-Волинському району електричних, відділу з питань цивільного захисту міської ради з метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій, посилити контроль за станом систем газопостачання, електропостачання міста, газового і електричного обладнання житлового фонду та інших об’єктів соціальної сфери.

Інформація про підсумки підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років буде розглядатися на засіданні виконавчого комітету міської ради в жовтні 2017 року.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія