Про сімейні форми виховання

27 Липня 2020, 16:20

Ні для кого не є таємницею, що найкраща форма для виховання та всебічного розвитку людини – це сімейні форми. Не завжди у сиріт є родичі, що готові стати опікунами (піклувальниками), багатьох відлякує ймовірність усиновлення дитини, адже це важкий та усвідомлений вибір людини.

Проте, в даний час – є альтернативні форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яка на превеликий жаль маловідома широкому загалу. Такими альтернативами є прийомні сім’ї (далі ПС) та дитячі будинки сімейного типу (далі ДБСТ).

У чому різниця?

В ДБСТ – влаштовується (включаючи рідних) від 5 до 10 дітей. Батьки-вихователі мають можливість створити будинок сімейного типу на власній житловій площі, або ж може бути збудоване нове житло, на територій громади де проживає сім’я і житло буде перебувати у власності місцевої громади. Також батькам-вихователям – буде офіційно зарахована в трудову книжку їх робота з дітьми й отримувати грошові виплати за їх утримання. Діти, що перебувають в ДБСТ – зберігають свій соціальний статус та отримують усі пільги, які їм передбачені законодавством.

В ПС – влаштовується від 1 до 4 дітей. Аналогічно із попередньою формою, діти зберігають свій статус та виплати, а одному з прийомних батьків – держава виплачує кошти.

В обох випадках – особи, що хочуть стати батьками-вихователями, чи прийомними-батьками мають зібрати необхідний пакет документів та. Після цього рішенням районної державної адміністрації – створюється ПС, чи ДБСТ з якими укладається подальша угода, де обумовлюється решта питань пов’язаних з влаштуванням дітей до родин.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців.

Якщо у Вас виникли запитання, чи Ви виявили бажання допомогти дітям-сиротам, дітям , позбавлених батьківського піклування – тоді дзвоніть за номером 067-771-15-07, 2-07-12 чи звертайтесь в міський центр сціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходиться за адресою: вул.Шевченка, буд.31.

 

Новоград-Волинський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Чат-бот Гаряча лінія