Про утримання полігону ТПВ та несанкціоноване вивантаження львівського сміття

20 Травня 2020, 12:59

Тимчасово виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко 19 травня зібрала голів фракцій та постійних комісій міської ради, щоб поінформувати депутатів щодо ситуації, яка склалася із несанкціонованим вивантаженням львівського сміття на території Новограда-Волинського.

Так, за фактом несанкціонованого скиду понад 100 тонн сміття (ймовірно з міста Львова) на території колишнього м’ясокомбінату відкрито кримінальне провадження та тривають слідчі дії. Сміття знаходиться під арештом, як речовий доказ, а також готується ухвала щодо накладання арешту на земельну ділянку.

Олена Пономаренко звернулася до прокуратури Житомирської області, управління Держгеокадастру в Житомирській області та Державної екологічної інспекції Поліського округу, щоб пришвидшити розгляд та вирішення зазначеного питання. Направлено звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Головного Прокурора України та міського голови Львівської міської ради з вимогою вжиття відповідних мір щодо припинення несанкціонованих скидів львівського сміття.

В свою чергу, розглянувши звернення Новоград-Волинської міської ради, постановою Новоград-Волинської місцевої прокуратури доручено спеціалістам управління Держгеокадастру в Житомирській області провести інспектування вищезазначеної земельної ділянки щодо дотримання вимог законодавства про охорону земель.

Спільно з депутатами було опрацьовано юридичні аспекти дій Новоград-Волинської міської ради в ситуації, що склалася, а також розглянуто можливість залучення адвокатського супроводу. Присутні обговорили пропозицію щодо замовлення експертизи сміття на предмет приналежності його до міста Львів.

Крім того, на нараді розглянули шляхи посилення контролю за недопущенням несанкціонованих скидів сміття, зокрема за допомогою суттєвого збільшення розміру штрафів та поступового встановлення камер відеоспостережень в місцях стихійних сміттєзвалищ.

Про ситуацію на полігоні ТПВ доповів перший заступник міського голови Сергій Колотов. Розпочато роботи із введення в експлуатацію вагів та встановлення відеокамер, що дасть змогу цілодобово в онлайн-режимі стежити за ситуацією на полігоні ТПВ. Проводяться роботи із вдосконалення системи обліку сміття, яке вивантажується на полігон ТПВ. Всі можливі під’їзні шляхи, крім головної дороги, планується заблокувати, викопавши траншеї. Також буде посилена робота в пошуках інвестора для встановлення лінії переробки сміття.

У зв’язку з карантином затримується комісійне обстеження ДАБІ першої черги будівництва другого пускового комплексу полігону ТПВ, яка має надати висновки щодо запуску її в експлуатацію. Виїзне обстеження відбудеться по завершенню карантину.

За результатами наради відповідальним посадовим особам було дано ряд доручень. Варто наголосити, що керівництво міста спільно з депутатами міської ради мають принципову позицію щодо дотримання вимог законодавства у сфері поводження з відходами.

Олена Обух, т.в.о. начальника відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія