Про важливість профілактичних медичних оглядів
![Про важливість профілактичних медичних оглядів](https://info.nvrada.gov.ua/wp-content/uploads/2025/02/informaczijni_materialy__51220-pm__07-02-2025__id-51220-1.jpg)
В місяць обізнаності про рак хочемо нагадати про важливість щорічних профілактичних обстежень, адже, щоб зберегти своє здоров᾽я на довгі роки, проходити їх потрібно регулярно.
Сьогодні існує маса загроз нашому здоров’ю: постійні стреси, неправильне харчування, підвищені навантаження, соціальні та екологічні проблеми. Все це є ідеальною платформою для розвитку і поширення різних захворювань.
Регулярні медичні огляди – це чудовий спосіб дізнатися, що ви можете зробити, щоб поліпшити своє здоров’я, знизити ризик появи того чи іншого захворювання та надалі жити повноцінним життям.
Деякі з ключових переваг включають:
- виявлення потенційно небезпечних для життя проблем зі здоров’ям на ранньому етапі;
- раннє лікування захворювань, що збільшує шанси на позитивний результат;
- регулярний моніторинг наявних проблем зі здоров’ям, що знижує ризик погіршення симптомів або серйозних ускладнень;
- виявлення нових способів поліпшення здоров’я тощо.
Такі медичні огляди дозволяють своєчасно виявляти захворювання на ранній стадії розвитку, в тому числі передпухлинні стани та вже наявні пухлинні процеси.
Такій хворобі, як рак, байдуже, скільки Вам років, де Ви перебуваєте та чи є у Вас час на лікування. Більшість форм раку мають хороший прогноз лікування при виявленні на ранній стадії. Тому важливо знайти час і спланувати проходження профілактичного медичного огляду у лікарів.
Програма медичних гарантій дає можливість кожному громадянину України безоплатно проходити профілактичні обстеження на онкологічні захворювання у будь-якому медичному закладі, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації.
Рання діагностика найпоширеніших онкозахворювань є пріоритетним напрямком у Програмі медичних гарантій і включає безоплатні послуги з досліджень на рак за шістьма пакетами.
Серед них:
- мамографія(для виявлення раку молочної залози);
- гастроскопія (дослідження стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки);
- бронхоскопія (обстеження бронхів);
- цистоскопія (дослідження слизової оболонки уретри та сечового міхура);
- гістероскопія (огляд порожнини матки за допомогою ендоскопа);
- колоноскопія(дослідження товстого кишківника, яке зазвичай проводять під медикаментозним сном).
Отож, створіть собі та своїм рідним «сімейну традицію» – регулярний огляд у лікарів.
Зробити себе здоровими можемо тільки ми самі !