Про впровадження механізму деліберативної демократії у Звягельській громаді

21 Червня 2024, 9:15

Під час конференції «Інноваційні механізми залучення громадян: майбутнє деліберативної демократії в Україні», яка відбулася 15 березня 2024 року, Звягельська та Славутицька міські ради (як перші пілотні громади в Україні) підписали Меморандуми про співпрацю з Офісом Ради Європи в Україні щодо впровадження механізму деліберативної демократії у своїх громадах.

В основі деліберативної (дорадчої) демократії — ідея використовувати деліберацію (виважені, розсудливі, аргументовані обговорення) для пошуку шляхів розв’язання суспільних проблем, а також використовувати консенсусний потенціал для залагодження конфліктів та розгляду чутливих питань. Одним із найрозповсюдженіших її інструментів – створення Громадських асамблей, які вже впроваджено у багатьох країнах Європи та світу.

Громадські асамблеї забезпечують залучення місцевих жителів до обговорення проблемних питань життєдіяльності громади та вироблення об’єктивних і неупереджених рекомендацій щодо їх вирішення на основі врахування точок зору широкого кола громадськості. Ці прогресивні інструменти громадського залучення покликані підвищити довіру громадян до місцевих органів влади та налагодити між ними дієву взаємодію задля спільного вирішення суспільно важливих проблем.

Проєкт Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період» планує в 2024 році імплементувати механізм громадських асамблей в двох пілотних громадах, що стане важливим етапом в процесі розвитку деліберативної демократії в Україні.

Задля реалізації спільної ініціативи Проєктом Ради Європи було організовано тренінг для представників Звягельської міської ради. Основним спікером була Ева Бордос – міжнародна експертка Ради Європи. Пані Бордос є також виконавчим директором угорської громадської організації DemNet, яка однією з перших в своїй країні почала займатися розвитком міжнародного політичного співробітництва. Експертка має понад 15 років досвіду роботи у сфері політики, державного управління, а також розвитку громадянського суспільства. Протягом останніх років вона була членкинею керівного органу міжнародної мережі з деліберативної демократії Democracy R&D.

У ході тренінгу учасники ознайомилися зі структурою, етапами громадської асамблеї та ролями всіх залучених осіб; навчилися визначати та застосовувати логістичні й організаційні інструменти, необхідні для успішної реалізації громадських асамблей; здобули необхідні навички для ефективної координації процесу, а також ознайомляться з ефективними стратегіями комунікації з усіма зацікавленими сторонами.

Слід зазначити, що подібний тренінг командою Проєкту Ради Європи вже раніше проведено для координаторів, відібраних на умовах відкритого конкурсу серед представників громадськості нашої громади, які теж прийматимуть саму активну участь у діяльності Громадських асамблей.

Це особлива честь для Звягельської громади – бути учасником такого проекту, адже свідчить про високий рівень готовності до активної участі у розвитку демократичних процесів та впровадження сучасних методів управління.

#Звягель_громадська_асамблея
Чат-бот Гаряча лінія