Про закінчення навчального року в громаді та прийом документів першачків

28 Квітня 2022, 13:25

Коли закінчиться навчання у школах громади та як подати документи для зарахування першачків? З цими питаннями ми звернулися до начальника управління освіти та науки міської ради Тетяни Ващук. Що розповіла посадовиця – читайте нижче.

«Міністерство освіти і науки видало наказ і методичні рекомендації щодо завершення цього навчального року. Ми все опрацювали детально з керівниками шкіл і дійшли висновку, що навчальний рік завершиться у нашій громаді 17 червня. Хоча, згідно з документами, кожен заклад освіти може сам обрати дату закінчення. Оскільки в нас громада невелика, ми вирішили, що буде неправильно, коли школи в різний час завершать освітній процес, – каже Тетяна Ващук. – Зважаючи на те, що в нас було три тижні весняних канікул замість одного, різні організаційні моменти дистанційного навчання, ми вирішили, що ця дата буде оптимальною для нашого освітнього процесу».

За словами посадовиці, зараз 1500 учнів громади перебувають за кордоном, а майже 400 – за межами області. Всі під’єднуються до платформ і вчаться онлайн.

«Але все-таки треба попрацювати. Плюс багато освітян використали частину відпусток, поки не було дистанційного навчання. Я думаю, що це буде корисно. Досвід минулого року показав, що продовження освітнього процесу якісно спрацювало: хтось підтягнув свої прогалини, недоліки. А можливо, ми в це віримо, діти ще встигнуть сісти за парти», – зазначила начальник управління.

Розповіла освітянка і про мультипредметний тест, який складатимуть замість ЗНО. «Ми готуємо три навчальних заклади, в яких діти зможуть скласти мультипредметний тест. Він почнеться з 1 липня. У нас буде вдосталь часу, щоб все організувати».

Також відповідно до рекомендацій Міністерства освіти та науки вже визначили початок прийому заяв для зарахування учнів до перших класів. З 15-го квітня офіційно розпочинається прийом заяв від батьків для зарахування учнів до першого класу. Це можна зробити як онлайн, подавши скани заяви і свідоцтво про народження на електронну пошту закладу, так і прийти до школи. Заяви прийматимуть до 31 травня у школах тих мікрорайонів, де живе дитина. А потім ще буде 15 днів, якщо залишаться вільні місця, для того, щоб зарахувати дитину з іншого мікрорайону.

 

Інформація Novograd.City

Чат-бот Гаряча лінія