Продовжуємо працювати над розвитком відновлюваної енергетики

5 Березня 2024, 16:40

Громада продовжує працювати над розвитком відновлюваної енергетики. Нагадаємо, що в минулому році за допомогою експертів розроблено Програму розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), а наразі в громаді вже функціонує 4 комунальні сонячні станції, які згенерували понад 50 МВт*год електроенергії.

Однак ВДЕ – це не лише сонячна енергетика. Тому шукаємо можливості і для розвитку інших джерел енергії. Зокрема, 04.03.2024 відбулася робоча зустріч представників міської ради із командою ГО «Екоклуб» щодо впровадження в громаді Проекту «Відновлювані джерела енергії для стійкої України», що реалізується за рахунок гранту Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH (GIZ), яке діє за дорученням Міністерства екології та захисту клімату Німеччини.
Проектна ідея, подана від громади, отримала на позитивну оцінку та планується до реалізації за грантові кошти у поточному році.
Нею, зокрема, передбачено встановлення теплового насосу та індивідуального теплового пункту у ЦРД «Дельфін». Це дасть змогу не лише зменшити витрати по обслуговуванню басейну для дошкільнят (додатково до вже встановленої сонячної станції), повноцінний запуск якого планується найближчим часом, але й оптимізувати споживання теплової енергії з центральної мережі.
У ході зустрічі обговорено та узгоджено основні етапи та кроки співпраці щодо забезпечення якісної та своєчасної реалізації енергоефективного проекту.
Чат-бот Гаряча лінія