Продовжуємо втілювати у життя реформу шкільного харчування

29 Лютого 2024, 14:09

Попри війну Звягельська громада продовжує втілювати у життя реформу шкільного харчування, ініційовану Першою леді України Оленою Зеленською.

28 лютого у Житомирі відбувся регіональний форум “Реформа шкільного харчування – пріоритетний та свідомий вибір Житомирщини”, присвячений конкретним крокам, які можуть змінити філософію харчування для наших дітей та сформувати в них звичку до здорової корисної та різноманітної їжі ще зі школи. У форумі від Звягельської громади взяли участь міський голова Микола Боровець та начальниця управління освіти і науки Тетяна Ващук.
Цьогоріч держава виділила 1,5 млрд грн на оновлення шкільних їдалень. Звягельська громада також планує взяти участь у цьому проєкті. Найголовніше у цьому – наше спільне прагнення зробити так, щоб якомога більша кількість дітей мала доступ до здорової їжі та свідомо обирала здорове харчування.
Представники Офісу реформ системи харчування представили чотири стратегічні цілі щодо запровадження цієї реформи: фінансова спроможність громад, інституційна спроможність щодо модернізації харчоблоків, кадровий потенціал, тобто навчання та запровадження нового професійного стандарту -“Кухар закладу освіти” та, звичайно, комунікації щодо здорового харчування.
Наша громада вже зробила перші кроки на шляху впровадження реформи: рішенням міської ради прийнято програму “Безпечне та якісне харчування дітей у закладах освіти Звягельської міської територіальної громади на 2024-2027 роки”, в частину закладів дошкільної освіти закуплено за бюджетні кошти та встановлено пароконвектомати. У закладах загальної середньої освіти таке обладнання закуповують приватні підприємці, які надають послуги харчування.
Планується продовження заміни старого технологічного обладнання і в подальшому, також впровадження нових сучасних моделей організації харчування, таких як базова та опорна кухні.
Для кожного з батьків головним є щастя і здоров’я їх дітей, а для усіх, хто взяв на себе відповідальність за освіту і розвиток дітей – щаслива здорова дитина – найвища цінність громади.
Чат-бот Гаряча лінія