Профілактична акція «Тепла домівка, зігріта турботою».

10 Березня 2016, 7:01

Новоград–Волинський  міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно долучився до проведення обласної профілактичної акції «Тепла домівка, зігріта турботою», яка проходила з 1 грудня 2015 року по 1 березня 2016 року, спрямована на своєчасне виявлення найуразливіших категорій населення, в тому числі сімей з дітьми, особливо сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, та надання їм своєчасної соціальної підтримки в зимовий період з метою недопущення нещасних випадків, бездоглядності, порушення безпеки життєдіяльності.

В рамках проведення акції, спеціалісти та фахівці із соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідали  244 сім’ї, в тому числі: 35 сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, які перебувають на обліку  в  міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 25 опікунських сімей, в 45 сім’ях здійснено початкову оцінку потреб згідно повідомлень, які надійшли до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 24 сім’ї, які перебувають під соціальним супроводом, 9 прийомних сімей, 55 сімей, які одержують виплати допомоги на дітей та одиноким матерям,  2 сім’ї, в яких чоловік та син пропали безвісти, 2 сім’ї, в яких чоловік загинув в АТО, 32 сім’ї, в яких є учасники АТО, внаслідок чого отримали інвалідність, 24 сім’ї  внутрішньо- переміщених осіб.

Працівниками міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом із суб’єктами соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, з членами родин було проведено профілактично-роз’яснювальну роботу щодо приведення житла до належних санітарно-гігієнічних норм, дотримання правил безпечної поведінки при опаленні та обігріві будинків, попереджено про відповідальність за їх порушення.

Підготовлено 14 клопотань щодо вирішення проблемних ситуацій та направлено їх у відповідні служби, заклади.

Членів 11сімей перенаправлено до соціальних закладів, установ (міськрай ТМО, служба в справах дітей міської ради, комунальне підприємство Новограда-Волинського центральна міськрайонна аптека  № 217, комунальний заклад «Обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування», комунальний вищий навчальний заклад «Новоград-Волинський медичний коледж», міський центр зайнятості, управління праці та соціального захисту населення міської ради, Ємільчинський районний, Олевський районний, Житомирський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та ін.). Новоград-Волинським міським центром соціальних служб організовано проведення акцій:  «Підтримай родину захисника України» (відвідування разом зі студентами навчальних закладів міста, за місцем проживання сімей учасників АТО, які  отримали групу інвалідності внаслідок  участі у АТО (охоплено 24 сім’ї); до дня Святителя Миколая спільно з німецькою асоціацією «Допомога дітям України для Новоград-Волинського», громадською організацією «Гармонія+» організовано відвідування сімей у складних життєвих обставинах (кожна сім’я отримала грошові сертифікати на придбання продуктів харчування та миючих засобів (від 570 грн. до 1,5 тис. грн.) та солодощі, в день благодійності в Україні та на свято Первозванного Апостола Андрія для обдарованих дітей, дітей з функціональними обмеженнями, дітей з сімей учасників АТО, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування проведено українські вечорниці (34 дитини отримали грошові сертифікати від 570 грн. та солодощі). Відбулася зустріч з дружинами загиблих учасників АТО за участю заступника міського голови та секретаря міської ради, депутатів міської ради, на виборчих дільницях яких проживають дружини загиблих, начальника управління праці і соціального захисту населення міської ради, завідувача педіатричної служби комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Новограда-Волинського», координатора спілки учасників бойових дій, ветеранів, інвалідів АТО, офіцера відділення по роботі з особовим складом військової частини польова пошта В 2731. Дружини загиблих учасників АТО отримали абонементи на безкоштовне відвідування басейну економіко-промислового технікуму спільно з дітьми, подарункові карти на безкоштовні перукарські послуги. Була прийнята пропозиція щокварталу в МЦСССДМ організовувати спільні зустрічі жінок з представниками різних установ та організацій, обговорювати питання, які потребують вирішення. Новоград-Волинським міським центром соціальних служб для сім’ї,дітей та молоді в телефонному режимі здійснювалася соціальна підтримка  демобілізованих учасників АТО (охоплено 196 осіб), щотижня  здійснюється соціальна підтримка в телефонному режимі сімей загиблих учасників АТО (охоплено 43 сім’ї).
 

Олена Котова 

Начальник відділу соціальної роботи

міського центру соціальних служб

для сім’ї, дітей та молоді

 

Чат-бот Гаряча лінія