Протягом останніх двох тижнів реєструється ріст захворюваності на ГРВІ

26 Січня 2024, 16:03

26 січня відбулася нарада міського голови Миколи Боровця з керівниками закладів охорони здоров’я громади у зв’язку з підвищенням захворюваності.

З початку поточного епідсезону серед жителів Звягельської громади зареєстровано 6 628 хворих з ГРВІ в тому числі Covid-19 – 292. 50 % від всіх захворівших становлять діти.

Протягом останніх двох тижнів реєструється ріст захворюваності на ГРВІ, з’явилися випадки захворювання на грип.
Грип – хвороба, яка вражає верхні дихальні шляхи, легені, серцевий м’яз та кровоносні судини, і може призвести до таких ускладнень, як пневмонія, тромбоз, запалення спинного та головного мозку + запалення серцевого м’яза (міокардит).
Найефективніший спосіб захиститись від грипу та його ускладнень – зробити щеплення. Щеплення проти грипу рекомендовано робити щосезону. Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості.
Щеплення проти грипу рекомендовані людям, які входять до групи ризику важкого перебігу та виникнення ускладнень під час хвороби:
✔Вагітні
✔Діти до 5 років
✔Люди старші за 60-65 років
✔Люди з хронічними захворюваннями
✔Люди, які живуть з ВІЛ
✔Люди, які мають онкологічні захворювання.
Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі – додаються згодом. На відміну від грипу, Covid-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів.
За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря (де безкоштовно ‼ проводиться тестування на Covid-19), не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).
Медичні маски, дотримання дистанції та “локальний карантин” – це базові протиепідемічні та профілактичні норми, які попри скасування загальнонаціонального карантину через COVID-19, при підвищенні захворюваності, діють в Україні на постійній основі.
Вдягати захисну маску рекомендовано, якщо:
– ви відчуваєте ознаки застуди, чхаєте та не можете залишатися вдома;
– пацієнтам із симптомами застуди або з підозрою на інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом, маска обмежить потенційне розповсюдження респіраторних виділень;
– ви доглядаєте за хворим на ГРВІ, COVID-19 чи грип;
здоровим людям, які перебувають у місцях великого скупчення, з метою додаткового захисту;
– лікарям та медичним працівникам під час огляду пацієнтів, які мають респіраторні симптоми та під час процедур і маніпуляцій, які вимагають стерильності, щоб захистити пацієнта від можливих інфекцій.
Чат-бот Гаряча лінія