Протиепідемічні заходи на території Новоград-Волинської міської ОТГ частково послабили

26 Червня 2020, 16:13

26 червня у великій залі Будинку рад відбулися засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19.

Як зазначив начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомир Дутчак, станом на 25 червня показники послаблення протиепідемічних заходів в області становлять:
І. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для
госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 – 3,0%.
ІІ. Середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу – 36,71%.
ІІІ. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 – 8,82%.
IV. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 – 8,39%.

Ці показники дозволяють частково послабити протиепідемічні заходи. Відтак, враховуючи протокол позачергового засідання обласної комісії ТЕБ та НС від 25 червня №25, вирішено на території міської ОТГ в період карантину надати дозвіл на:

– Відновлення роботи закладів громадського харчування, ресторанного бізнесу, кафе тощо, торговельно-розважальних центів (крім дитячих розважальних зон, майданчиків та кімнат) з обмеженням часу роботи закладів до 22 години з дотриманням вимог постанов Головного санітарного лікаря України від 09.05.2020 № 18 та від 02.06.2020 № 32.

– Відновлення роботи закладів з розміщення з дотриманням вимог постанов Головного санітарного лікаря України від 06.06.2020 № 36 та від 16.05.2020 № 22.

– Проведення спортивних заходів без глядачів (за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі). Організатор заходу відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра), відновлення роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес- центрів , закладів культури з дотриманням вимог постанов Головного санітарного лікаря України від 26.05.2020 № 28 та від 06.06.2020 № 35.

– Відновлення роботи закладів охорони здоров’я, які надають амбулаторно поліклінічну допомогу населенню, при умові дотримання всіх протиепідемічних заходів.

Керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, власники магазинів, особливо з продажу вживаних товарів (секонд хендів), на час дії карантину мають забезпечити:
– Інформування відвідувачів щодо обов’язковості дотримання соціальної дистанції та протиепідемічних заходів.
– Контроль за дотриманням відстані не менше ніж 1,5 метра між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщення.

Також обговорили організацію роботи з контактними особами (особами на самоізоляції чи обсервації) з дотримання профілактичних, протиепідемічних заходів недопущення інфікування та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020р. №500. Наразі на самоізоляції під наглядом сімейних лікарів перебуває 26 осіб.

Як проінформував головний лікар КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» Василь Борис, закуплено ІФА-апарат та проведено тендер на закупівлю реактивів (імуноферментних тестів-систем для виявлення IgG та IgM до нуклеокапсидного антигену коронавірусу SARS-CoV-2). Відтак, буде можливість визначати імуноглобуліни двох типів: M і G. У разі виявлення M, можна говорити про гострий процес захворювання, у разі G – людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання. Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 20.05.2020 року № 1227, тестування будуть проводити медичним працівникам, представникам поліції, служби безпеки, ДСНС, пацієнтам, які поступають на планове лікування. Для цих категорій ІФА-дослідження будуть безкоштовні. Для інших бажаючих невдовзі затвердять тарифи на вартість проведення таких досліджень та розпочнуть відповідні тестування.

Крім того, про здійснення контролю за дотримання протиепідемічних заходів в магазинах Новоград-Волинської міської ОТГ та на ринках міста в період карантину проінформував начальник Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Коваль (детальніше: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2668665166794517&id=1723574121303631&__tn__=-R).

Увагу було акцентовано на важливості свідомого ставлення громадян до санітарно-епідеміологічних вимог Міністерства охорони здоров’я України та Головного державного санітарного лікаря, а також на необхідності дотримання основних правил із запобігання захворюванню на коронавірусну інфекцію: регулярно дезінфікувати руки, носити захисну маску у громадських місцях, уникати великого скупчення людей та дотримуватися соціальної дистанції.

У розділі Різне обговорили заходи протидії пожежам у природних екосистемах області у літній пожежонебезпечний період 2020 року. Як зазначив заступник начальника 10-ї ДПРЧ міста Новограда-Волинського Андрій Наумець, станом на 26 червня працівниками ДСНС зафіксовано 76 пожеж у місті та 107 – у районі. Посушливі та спекотні погодні умови, а також виникнення загоряння у вітряну погоду, сприяє швидкому розповсюдженню горіння та поширенню полум’я на приватні домогосподарства громадян та завдають значної шкоди. При виявленні загоряння в лісах, посадках та на відкритих територіях потрібно негайно телефонувати за номером «101». Про виявлення фактів порушення на території міста можна повідомляти в інспекцію благоустрою за тел.: (04141) 3-01-90, а також надавати зафіксовані фотофакти на електронну пошту: inspector16@ukr.net. Від свідомості кожного громадянина залежить збереження природи, людських життів та праці тих, хто протистоїть смертельній небезпеці заради порятунку інших.

Оксана Талько, начальник відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія