Проведено громадські слухання щодо перейменування міста Новограда-Волинського на місто Звягель

2 Червня 2022, 17:13

27 травня 2022 року у великій залі Будинку рад відбулись громадські обговорення у формі громадських слухань щодо перейменування міста Новограда-Волинського на місто Звягель.

В Україні триває процес дерусифікації на тлі повномасштабного вторгнення рф на території нашої країни. Тому неминучим цей процес є і для нашої громади. Звичайно, що дискусій щодо перейменування міста було достатньо і до моменту проведення громадського обговорення, так і безпосередньо в залі засідання. Прибічники ідеї щодо повернення м. Новоград-Волинському історичної назви Звягель аргументували свою позицію дерусифікацією, історичними фактами та необхідністю повернення до витоків історії нашого міста. Противники ж висловлювали ідею тезами, що даний процес не на часі, перейменування не вирішить нагальних проблем громади міста тощо.

Громадські слухання чи не вперше зібрали значну кількість новоград-волинців, які готові були демонструвати свою громадську позицію, висловлювати власну точку зору. Ініціативній групі, як організатору слухань, довелося додатково друкувати мандати для участі усіх бажаючих в слуханнях, тому просимо вибачення в тих містян, які мали незручності через відсутність місць для сидіння в залі.

Відповідно до Статуту Новоград-Волинської міської територіальної громади, 6 травня 2022 року ініціативна група жителів міста Новограда-Волинського надіслала повідомлення на ім’я міського голови з проханням розглянути пропозицію щодо необхідності проведення громадських слухань питання «Про перейменування міста Новограда-Волинського на місто Звягель» з метою повернення його історичної назви.

За результатами розгляду цієї пропозиції, відповідно до вимог чинного законодавства, міським головою було видано розпорядження від 10.05.2022 №122 (о) та призначено провести відповідні громадські слухання.

В процесі громадських слухань до слова було запрошено керівника ініціативної групи, депутата Новоград-Волинської районної ради, громадського активіста Миколу Іванюка, який надав історичні аргументи щодо необхідності перейменування Новограда-Волинського.

З метою упередження запитань в юридичній площині та фінансової складової перейменування міста для жителів громади, можливих викликів для бізнесу, виступила начальник ЦНАПу Тетяна Сметанкіна.

До участі в громадських слуханнях долучилися в онлайн режимі фахівці, які мають практичний досвід у питанні перейменування міст: це експертка проєкту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» Юлія Гвоздович, голова аналітично-адвокаційного центру «Львівський регуляторний хаб» Тарас Хавунка та начальник  відділу регуляторної політики департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради  Ірина Журавльова.

Громадські обговорення тривали близько трьох  годин. В рамках регламенту були вислухані різні думки – як прихильників, так і противників перейменування.

Після обговорень лічильна комісія здійснила підрахунок голосів.

Підсумки голосування:

«За» перейменування міста Новограда-Волинського на місто «Звягель» – 192 голоси;

«Утримались» – 2 голоси;

«Проти» – 177 голосів.

Відповідно до Положення про громадські слухання в Новоград-Волинській міській територіальній громаді, надаємо  Протокол громадських слухань.

 

Ініціативна група

Чат-бот Гаряча лінія