Проведено нараду щодо проблем пияцтва на території Новоград-Волинської міської ТГ

24 Вересня 2021, 15:14

Під керівництвом секретаря міської ради Оксани Гвозденко відбулась нарада щодо проблем пияцтва на території Новоград-Волинської міської територіальної громади. Участь у нараді взяли заступники міського голови Ірина Гудзь та Віталій Якубов, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Олександр Доля, заступник начальника з превентивної діяльності Новоград-Волинського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області Батир Культачев, начальник Новоград-Волинського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Коваль та працівники виконавчих органів міської ради.

Наразі проблема пияцтва та алкоголізму в громаді не лише не втрачає своєї актуальності, але з кожним роком набуває все більш небезпечних форм та проявів. Щороку в Україні через алкоголізм та пияцтво помирають понад 40 тисяч осіб. Також, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна посідає перше місце у світі за вживанням алкоголю серед молоді, що є однією з основних причин становлення на злочинний шлях.

Під час наради обговорили питання щодо зменшення кількості злочинів, які скоєні особами у стані алкогольного сп’яніння, захисту населення від шкідливого впливу шуму та забезпечення громадського спокою та порядку шляхом обмеження доступу жителів міста, а особливо молоді, до вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв. Однією із причин виникнення даної проблеми є функціонування у місті великої кількості торговельних об’єктів, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними та слабоалкогольними напоями, зокрема у нічний час доби. Як наслідок – збільшення кількості правопорушення у стані алкогольного сп’яніння.

Також обговорили питання щодо створення спільних рейдових груп правоохоронців та органів місцевої влади для контролю за дотриманням продажу алкогольних напоїв з 23:00 до 08:00 на території громади.

Відповідно до рішення Новоград-Волинської міської ради від 08.06.2012 №267 продаж алкоголю у місті з 23:00 до 08:00 заборонено. Невиконання вимог вказаного рішення карається штрафними санкціями.

Протягом 2021 року працівниками Новоград-Волинського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області задокументовано 53 факти порушення правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, майже 2000 випадків перебування та розпиття спиртних напоїв у громадських місцях. Варто зазначити, що більшість таких порушень виявлено саме неподалік цілодобових закладів торгівлі. Також зафіксовано 360 випадки виготовлення та зберігання самогону.

 

Чат-бот Гаряча лінія