Проведено нараду щодо продажу лікеро-горілчаних виробів магазинами громади в нічний час

3 Грудня 2021, 11:59

Під керівництвом заступника міського голови Ірини Гудзь проведено нараду щодо продажу лікеро-горілчаних виробів магазинами громади в нічний час.

На нараді були присутні працівники відділу економічного планування та підприємницької діяльності міської ради, юридичного відділу, представники Новоград-Волинського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомисрькій та поліції РВП ГУНП в Житомирській області.

Заступник міського голови Ірина Гудзь зазначила, що наразі розроблено регуляторний акт «Про встановлення обмежень щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений час доби на території Новоград-Волинської міської територіальної громади», який буде запущено в дію. Наразі в місті встановлено години продажу алкогольних напоїв у всіх закладах торгівлі з 8.00 до 23.00 години, що було затверджено рішенням міської ради № 267 від 08.06.2012 року.

22 березня 2018 року прийнято зміни до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових», тобто місцева влада на свій розсуд визначає термін обмеження реалізації алкогольних напоїв в громаді.

Представник поліції повідомила про виявлення фактів продажу алкогольної продукції магазинами в нічний час. За результатами встановлених порушень було складено протоколи та передано на розгляд до адмінкомісії при міській раді. Також, повідомила про виявлені факти самогоноваріння – за 3 місяці було складено 34 протоколи та виявлені факти продажу алкогольної продукції неповнолітнім – складено 6 протоколів. Усі протоколі знаходяться на розгляді в суді. Крім того, наголосила, що наразі проводиться роз’яснювальна робота по школам громади щодо негативного впливу вживання алкоголю та тютюну на здоров’я людини.

У підсумку обговорень було вирішено розпочати процедуру прийняття регуляторного акту «Про встановлення обмежень щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений час доби на території Новоград-Волинської міської територіальної громади» у відповідності до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з дотриманням обов’язкових процедур під час прийняття рішення.

Даний регуляторний акт буде оприлюднено на сайті міської ради, направлено на погодження до Державної регуляторної служби України. Також, буде проведено громадське обговорення даного рішення. Зазначена процедура може тривати до 3 місяців.

 

Чат-бот Гаряча лінія