Проведено навчання депутатів міської ради щодо змін в законодавстві стосовно надання пільг та субсидій і сучасних аспектів реформування галузі охорони здоров’я
Проведено навчання депутатів міської ради щодо змін в законодавстві стосовно надання пільг та субсидій і сучасних аспектів реформування галузі охорони здоров’я. На зустрічі були присутні секретар міської ради Оксана Гвозденко, т.в.о. начальника відділу охорони здоров’я міської ради Леся Становська, генеральний директор КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» Василь Борис, директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Інна Вошко, директор КНП «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне об’єднання» Тетяна Кардаш.
Депутатам було презентовано інформацію начальником управління соціального захисту населення, депутатом Новоград-Волинської міської ради Лілією Хрущ щодо діяльності управління.
Основними завданнями управління є забезпечення реалізації на території Новоград-Волинської міської територіальної громади:
– призначення та виплата державних соціальних допомог і компенсацій, адресної грошової допомоги та інших соціальних виплат, установлених законодавством України, надання житлових субсидій та пільг відповідно до законодавства України;
– здійснення заходів спрямованих на поліпшення становища учасників АТО та ООС, членів їх сімей, постраждалих учасників Революції Гідності та членів сімей Героїв Небесної Сотні, надання доступної допомоги та сприяння в отриманні ними соціальних послуг;
– реалізація державної політики у сфері оздоровлення осіб з інвалідністю, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів війни в тому числі учасників АТО/ООС, осіб на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».
Лілія Хрущ зазначила про те, що на обліку в управлінні перебуває 4,6 тис. осіб з інвалідністю та 294 дитини з інвалідністю, 3,2 тис. ветеранів війни, 979 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, 11,8 тис. отримувачів різних видів державних соціальних допомог і компенсацій, серед яких 5,3 тис. отримувачів допомог сім’ям з дітьми.
За період з 01 січня по 31 грудня 2020 року до відділу державних соціальних допомог надійшло більше 20 тис. звернень від громадян нашої ТГ для призначення усіх видів державної соціальної допомоги та субсидій для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги та придбання скрапленого газу та твердого палива.
Станом на 01.01.2021 року призначено субсидію на оплату житлово – комунальних послуг на опалювальний період – 6579 домогосподарствам та 168 домогосподарствам на придбання скрапленого газу та твердого палива, на суму – 62 млн. 548 тис.грн. Середній розмір субсидії становить 1638,21 гривні.
Також Лілія Хрущ озвучила інформацію про порядок призначення субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги, про розрахунок розміру субсидії, порядок призначення субсидії з 1 травня, про принципи нарахування пільг.
Також озвучено статистичні дані про пільгові категорії. Пільгами на житлово-комунальні послуги користується 5,3 тис. громадян пільгових категорій, яким відповідно до чинного законодавства за звітний період фактично нараховано пільг на загальну суму 41 млн. 362 тис. грн. Середній розмір пільги у 2020 році по місту складав – 650,35 гривень.
Кількість пільговиків, які користуються пільгами на житлово-комунальні послуги:
1.Електоропостачання -4 480 чол;
2.Водопостачання -3 940 чол;
3.Теплопостачання -2 460 чол;
4.Газопостачання -4 130 чол;
5.Побутові відходи -1 140 чол;
6. Управління багатоквартирним будинком -2 980 чол.
Депутатами міської ради заслухано представників медичної сфери щодо сучасних аспектів реформування галузі охорони здоров’я.
Медична реформа триває вже кілька років. У грудні 2017 року створено Національну службу здоров’я України. Тоді ж було прийнято Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», з метою впровадження якого всі комунальні заклади охорони здоров´я на території Новоград-Волинської міської ТГ реорганізовані шляхом перетворення в комунальні некомерційні підприємства та підписали договори з Національною службою здоров’я України.
З 2018 року запрацювала Програма медичних гарантій для закладів первинної медичної допомоги. Програма медичних гарантій – це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Скористатися ним може кожен громадянин України. Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт має мати направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Для цього спочатку потрібно укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога і нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному – незалежно від наявності декларації.
Т.в.о. начальника відділу охорони здоров’я міської ради Леся Становська проінформувала про те, що з 1 квітня 2020 року Програма медичних гарантій запрацювала на рівні вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. Заклади охорони здоров’я, які надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, розпочали роботу за договорами з НСЗУ. Зокрема, КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» у поточному році підписало договори з НСЗУ на 14 пакетів медичних послуг.
У Програмі медичних гарантій визначено ряд пріоритетних медичних послуг, які перебувають у фокусі особливої уваги: лікування гострого мозкового інсульту, лікування гострого інфаркту міокарда, допомога при пологах, інструментальні обстеження для ранньої діагностики онкологічних захворювань та ін..
До Програми медичних гарантій також входить програма реімбурсації “Доступні ліки”, за якою пацієнти можуть отримати медикаменти для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми за рецептом лікаря безоплатно або з незначною доплатою.
За кожним із напрямів реформування системи охорони здоров’я реалізовуються завдання, спрямовані на покращення фінансування лікувальних закладів, підвищення заробітної плати медичних працівників, створення ефективної системи контролю якості надання медичної допомоги, розробка та оновлення національних галузевих стандартів та протоколів лікування, розвиток добровільного медичного страхування та державно-приватного партнерства у сфері охорони здоров’я.
У процесі зустрічі депутати міської ради мали змогу поставити запитання та отримати інформацію у керівників відповідних галузей.