Проведено робочу нараду щодо захворюваності на COVID-19

7 Квітня 2021, 19:11

Під головуванням міського голови Миколи Боровця було проведено робочу нараду щодо захворюваності на гостру коронавірусну хворобу COVID-19 та діяльності Новоград-Волинського міжрайонного відділу Державної  установи «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» на території Новоград-Волинської міської територіальної громади.

На нараді були присутні секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступники міського голови Наталія Борис та Віталій Якубов, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Олександр Доля. На робочу зустріч було запрошено директора Державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»Зіновія Парамонова. Також на заході були присутні представники медичних закладів громади, Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області , Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області та Громадської ради.

Основною метою заходу було здійснити аналіз ситуації із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 у громаді, а також напрацювати подальший алгоритм взаємодії первинної ланки медицини із установами, які здійснюють контроль за епідеміологічним процесом. Працівники первинної ланки медицини відіграють важливу роль у боротьбі з COVID-19 .Сфера сімейної медицини в організаційному процесі своєї діяльності повинна тісно співпрацювати із суміжними інстанціями, які здійснюють контроль за дотриманням протиепідемічних заходів.

За всіма амбулаторними хворими та контактними особами здійснюється щоденне медичне спостереження. В більшості випадків у групі ризику є контактні особи із сімейних вогнищ, оскільки дотримуватись карантину та самоізоляції в домашніх умовах є досить складно.

У процесі обговорення Зіновій Парамонов зауважив, що наразі коронавірусна хвороба протікає з новими клінічними ознаками, швидшою контагіозністю та зменшенням інкубаційного періоду, оскільки у Житомирській області домінує новий штам вірусу.

Було обговорено варіант створення ще одного пункту забору для ПЛР-досліджень на COVID-19 та створення мобільних груп для посилення контролю за дотриманням самоізоляції хворими та контактними особами на підприємствах різних форм власності.

У процесі зустрічі було напрацьовано домовленість про співпрацю з обміну досвідом та додатковим навчанням з питань епідеміології лікарів загальної практики КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради та представників «Житомирського обласного лабораторного центру МОЗУ».

 

 

Чат-бот Гаряча лінія