Проведено семінар щодо участі у програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім»

9 Вересня 2021, 14:46

8 вересня для керівників ОСББ відділом підтримки громадських ініціатив та енергоефективності було проведено семінар  щодо участі у програмі  підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

Регіональний радник Житомирської області  даного проєкту – Оксана Рафальська у своїй презентації ознайомила присутніх з можливостями державної програми енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», зорієнтувала  в питаннях енергоефективності та особливостях проходження усіх етапів реалізації проєкту за цією програмою, що реалізується фондом енергоефективності.

Фонд енергоефективності – державна установа, яка надає інструменти для термореновації багатоквартирних будинків з ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку).

Підтримка Фонду полягає у наданні грантів та запровадженні комплексних технічних рішень з енергоефективності будівель з врахуванням кращих європейських практик. В результаті їх реалізації співвласники таких будівель зможуть не лише заощаджувати кошти на комунальних послугах, а й підвищити рівень комфорту і якості свого життя.

Так, фондом енергоефективності надаються гранти на часткове відшкодування витрат: на підготовку та реалізацію проєктів –в розмірі 70 % та на проведення будівельних робіт –в розмірі 40 % по Пакету «А» та 50% по пакету «Б».

Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН) .

Слід зазначити, що у Новограді-Волинському вже реалізовується 2 проєкти за даною програмою – багатоквартирні будинки за адресами  вул. Ушакова,9 та  вул. Пушкіна, 30

З деталями Програми можна ознайомитися за посиланням https://energodim.org/

Віднедавна заявку можна подати онлайн https://portal.energodim.org/

Окрім програми «Енергодім»  діє місцева Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків Новограда-Волинської міської  територіальної громади  на 2020 – 2023 роки, відповідно до якої з бюджету міської  територіальної громади здійснюється відшкодування частини тіла кредиту в розмірі 20 % (лише для пакету заходів «Б» (Комплексний), після повного завершення реалізації проекту та отримання листа-підтвердження від державної установи «Фонд енергоефективності» про рішення на виплату Гранту.

 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія