Прийнято рішення щодо організації харчування дітей у закладах освіти Новоград-Волинської міської територіальної громади у 2022 році

8 Грудня 2021, 15:49

Питання організації харчування дітей у закладах освіти Новоград-Волинської міської територіальної громади у 2022 році детально розглянуто на черговому засіданні виконавчого комітету міської ради, яке відбулося 8 грудня під головуванням міського голови Миколи Боровця.

Як наголосила у своєму виступі начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук, у минулому році під патронатом дружини Президента України Олени Зеленської в державі розпочато реформування шкільного харчування. Постановою Кабінету Міністрів затверджено нові норми та порядок організації харчування у школах, дитячих садках та оздоровчих таборах. Зокрема, у меню обмежено кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження, соків,  хліба та картоплі. До норм харчування не включено ковбаси, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби, оскільки це суперечить принципам здорового харчування. Натомість збільшується кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових. Оновлене меню, за яким годуватимуть школярів, розраховане на 4 тижні та 4 сезони. Воно складається із 160 страв, зокрема традиційних українських, середземноморських, сезонних, безглютенових та безлактозних пропозицій. Обов’язковим є використання молочних продуктів  з вітаміном Д3,  не менше  70% цільнозернового борошна у хлібі тощо.

У 2022 році з державного бюджету на реалізацію реформи шкільного харчування буде виділено окрему субвенцію, спрямовану на модернізацію харчоблоків у школах. На даний час у дану програму потрапив також місцевий ліцей №4.

Тетяна Ващук поінформувала членів виконавчого комітету міської ради, що потреба в коштах на харчування дітей пільгової категорії ЗЗСО у 2022 році становить  8,8 млн грн (у  2021 році –  5,7  млн грн).  Потреба в коштах з міського бюджету на харчування дітей пільгової категорії ЗДО у 2022 році становить  9,4 млн грн (у поточному році 8 млн грн).

Відтак, рішенням виконкому вартість харчування в закладах дошкільної освіти міста  на 2022 рік  залишено на рівні минулого року. Тобто, дітей віком від 1 до 4 років (ясельна та молодша групи) –  36,10 грн,  віком від 4 до 6(7) років (середня та старша групи) – 55,64 грн.

   З  01  січня 2022 року встановлено: 

– Вартість одноразового безкоштовного харчування  учнів  в закладах загальної середньої освіти територіальної громади з розрахунку харчування в день на одного учня для: учнів 1-4 класів – 20,70 грн,  учнів      5-8 класів – 23,22 грн, 9-11 класів – 24,72 грн.

– В закладах загальної середньої освіти, в яких організоване харчування  учнів суб’єктами господарювання, гранична вартість харчування для учнів  1-4 класів становить 26,90 грн, учнів 5-8 класів – 30,18 грн,  9-11 класів – 32,14 грн з урахуванням торговельної націнки до 30%.

– Вартість харчування одного учня в пришкільних таборах відпочинку з розрахунку 52 грн. в день (50% – за рахунок коштів батьків,  50% – за рахунок коштів бюджету територіальної громади).                          

Рішенням виконавчого комітету також з 01.01 2022 року встановлено розмір батьківської  плати за  один день відвідування дитиною закладу  дошкільної  освіти:

– В закладах  дошкільної освіти,  які розміщені  в міській місцевості – 60%  від вартості  харчування, що становить для дітей віком:

– від 1 до 4 років –  21,65 грн  (кошти  бюджету міської територіальної громади  – 14,45 грн);

– від 4 до 6 (7) років – 33,38 грн (кошти   бюджету міської територіальної громади – 22,26 грн).

– В закладах  дошкільної освіти, які  розміщені  в сільській місцевості: сіл  Наталівка, Пилиповичі, Великий Молодьків,  Дідовичі – 40%  від вартості харчування, що становить для дітей віком:

– від 1 до 4 років –  14,45 грн  (кошти бюджету міської територіальної громади – 21,65 грн);

– від 4 до 6 (7) років – 22,26 грн   (кошти  бюджету міської територіальної громади  – 33,38 грн).

Для однієї  групи дітей віком від від 4 до 6 (7) років Пилиповицького ДНЗ «Калинка» з шестигодинним  режимом  перебування  дітей  та дворазовим харчуванням – 70% від денної вартості – 15,58 грн.

Передбачено звільнення від батьківської плати за  харчування  дітей в  закладах дошкільної  освіти батьків або осіб, які їх замінюють:

1)  сім’ї,  де сукупний дохід на кожного члена сім’ї  за  попередній  квартал  не  перевищував рівня забезпечення прожиткового  мінімуму (підставою для звільнення є довідка про призначення такої допомоги, видана органами праці та соціального захисту);

2) дітей  із сімей, які  отримують допомогу відповідно  до  Закону України  «Про державну  соціальну  допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

3) дітей-сиріт;

4) дітей, позбавлених батьківського піклування;

5) дітей з особливими освітніми потребами, які виховуються в інклюзивних групах.

Встановлено пільгу щодо плати за харчування дітей у закладах дошкільної  освіти у розмірі 50% багатодітним сім’ям, які мають трьох і більше дітей.

Звільнено від плати за одноразове  харчування  у  закладах загальної  середньої  освіти:

1) дітей  з інвалідністю;

2) дітей – сиріт;

3) дітей,  позбавлених батьківського піклування;

4) дітей  із сімей, які  отримують допомогу відповідно  до  Закону України  «Про державну  соціальну  допомогу малозабезпеченим   сім’ям»;

5) дітей, з особливими  освітніми  потребами, які  навчаються в інклюзивних класах.

Звільнено  від  плати  за   харчування   в  закладах  загальної  середньої  освіти  та  в  закладах   дошкільної   освіти:

1) дітей, батьки яких  мають статус  учасника  бойових дій (антитерористичної операції (далі –АТО), операції об’єднаних сил (далі  – ООС) або загинули під час виконання службових обов’язків  в зоні АТО, ООС на підставі  копії посвідчення учасника  бойових дій, або  довідки про безпосередню участь в АТО,  ООС;

2)  дітей, які  є  внутрішньо переміщеними особами із  зони АТО, ООС та Автономної Республіки Крим;

3)  дітей з  інвалідністю.

Також передбачено, що харчування учнів групи подовженого дня здійснюватиметься за батьківські кошти. За рішенням педагогічної ради, навчальний заклад може звільнити від плати за харчування вихованців групи подовженого дня (10% від чисельності групи за списком на 100%, 15% – на 50% вартості  харчування).

Зазначалося, що впродовж 2020 та 2021 років вартість харчування  у школах не змінювалася, тому дане рішення стало вимогою часу, враховуючи нові норми та вартості харчування. Зростання вартості одноразового харчування на одного учня становить близько 30%.

Загалом, заклади загальної середньої освіти відповідно до затвердженої мережі класів та учнів на 2021-2022 навчальний рік відвідує 7509 учнів, пільговим харчуванням користується   1920  учнів,  що становить  25%, тобто кожна четверта дитина.

Дошкільні навчальні заклади відвідує  2092 дітей, пільговим харчуванням користується 751 дитина, що становить  36%, тобто кожна третя дитина.

Відеотрансляція засідання виконавчого комітету міської ради за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=NSass7g7CNs .

Із повним текстом рішення, після його підписання та оприлюднення в терміни, передбачені чинним законодавством, можна ознайомитися на офіційному сайті міської ради https://info.nvrada.gov.ua/uk/documents/category/gruden-2021-rvk/ .

 

Чат-бот Гаряча лінія