Питання функціонування закладів освіти в умовах воєнного стану – на щоденному контролі

29 Листопада 2022, 14:23

Міський голова Микола Боровець разом з начальником управління освіти і науки міської ради Тетяною Ващук 29 листопада здійснили інспектування закладів освіти громади з метою з’ясування дотримання температурного режиму, на що впливають щоденні відключення енергозабезпечення в різних районах міста, пов’язані з обстрілами агресором об’єктів енергетичної інфраструктури України.

Відвідано ліцеї №1 та №4, гімназія №9, заклади дошкільної освіти №15 та 16.

Підготовка закладів освіти до опалювального сезону в умовах воєнного стану була здійснена заздалегідь. Зокрема, за ініціативи міського голови для закладів освіти передано 13 генераторів, які встановлені на індивідуальних котельнях, що дає можливість підтримувати оптимальний температурний режим.

В тих закладах, де повністю завершено підключення систем альтернативного живлення та подано заявку до теплокомуненерго – температурний режим відповідає санітарному регламенту. Втім, налаштування в котельні, яка подає тепло до ЗДО №15 та №16 ще тривають, тому має місце у деяких групах недотримання температурних режимів. Але, як обіцяють фахівці теплокомуненерго, в найкоротший термін питання буде вирішено та генератор буде підключено.

Управлінням освіти і науки міської ради за виділені з бюджету міської територіальної громади кошти було придбано 84 електрообігрівачі для обігріву укриттів та класів і груп закладів освіти. Проте їх задіяти в умовах відсутності електроенергії не завжди вдається.

Також перевірено асортимент буфетної продукції у школах та гаряче харчування у ЗДО. З метою вчасного забезпечення харчування вихованців ЗДО, організовано режим роботи кухарів  з 4-5 години ранку. З’ясовано, що не у всіх школах здійснюється продаж буфетної продукції, тому міський голова дав доручення організувати роботу буфетів задля можливості забезпечення харчуванням дітей не пільгових категорій.

Наразі в шести закладах загальної середньої освіти організовано Пункти Незламності. Відповідальними працівниками міської ради, керівниками шкіл та фахівцями установ комунальної галузі забезпечено все найнеобхідніше – генератори, подовжувачі для підзарядки ґаджетів, ліхтарі, аптечки, вода, печиво. Пункти Незламності буде додатково облаштовано буржуйками, які функціонуватимуть на дровах. Функціонувати вони розпочинають за окремим розпорядженням під час повного блекауту,  про що громадськість буде оперативно інформуватися, і закінчують у разі відновлення подачі електроенергії.

Актуальні питання функціонування закладів освіти в умовах воєнного стану залишаються на щоденному  контролі.

Чат-бот Гаряча лінія