ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ абонентам приватного сектору, у яких ВІДСУТНІ ЛІЧИЛЬНИКИ ОБЛІКУ ВОДИ

14 Травня 2020, 16:01

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ
абонентам приватного сектору, у яких ВІДСУТНІ ЛІЧИЛЬНИКИ ОБЛІКУ ВОДИ, щодо оплати за полив присадибних ділянок.І??!?

??Яким нормативним актом регулюються питання оплати за полив присадибних ділянок???

?Відповідно до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. №190, плата за воду, яка використовується для поливу присадибних ділянок, зелених насаджень та газонів, здійснюється споживачами відповідно до показників приладів обліку або норм водоспоживання.

??Як обліковується оплата за полив присадибної ділянки, якщо в мене немає приладу обліку???

?У випадку відсутності приладу обліку води нарахування за послугу проводяться 6 літрів на 1 кв.м, згідно ДБН В.2.5-64:2012 зі змінами таблиці А.2 позиції 22, «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування». Поливний сезон триває з травня по серпень, отже саме в ці місяці до основної кількості спожитої води додаються нарахування за полив. Норми витрат води на поливання встановлені з розрахунку – одне поливання на добу.

??Чи може велика кількість опадів сприяти зниженню оплати за полив???

?Якщо у вас не встановлено прилад обліку, то за полив присадибної ділянки доведеться заплатити фіксовану суму, розрахунки обсягів поливу присадибних ділянок будуть проводити за виключенням днів з опадами відповідно до отриманих даних від Житомирського обласного центру гідрометеорології.

??У мене є присадибна ділянка, але я не користуюсь водою для поливу. Що робити???

?На виконання вимог законодавства та для уникнення непорозумінь в розрахунках, рекомендується споживачам встановлювати прилади обліку води або укласти відповідний акт спільних обмірів поливної площі.
Завдяки цьому у споживачів з`явиться можливість регулювати та вести облік свого водокористування, економити та впливати на розмір водоспоживання у власному будинку.

??Куди звертатися, щоб встановити прилад обліку???

?Для встановлення на баланс приладів обліку холодної води споживачам необхідно звертатись:
В будні дні з 8.00 до 17.00 (обідня перерва з 12.00 до 13.00).
Вул.. Гетьмана Сагайдачного 43,
– 0(4141)-2-15-27, 098-609-73-26, 063-246-62-33.

Адміністрація КП НВМР “ВУВКГ”

 

Чат-бот Гаряча лінія