Рекомендований платіж за газ Отримавши платіжки за газ, люди жахнулися – нова графа «Рекомендований платіж» нарахувала споживачам на тисячі гривень більше від використаного.

20 Грудня 2017, 9:27

Пояснюємо – оплачувати треба лише фактичний борг. Нова графа з’явилася тільки цього місяця. Запровадили її через новий закон ,,Про житлово-комунальні послуги“. А він передбачає, що навіть у разі найменшого порушення термінів платежу нараховується пеня.

В зв’язку з цим, постачальники газу в рахунках для споживачів ввели нову графу – рекомендований платіж на наступний місяць. Сплата рекомендованого платежу дозволить споживачам уникнути боргів за газ, а разом з ними – нарахування пені та штрафів.

Рекомендований платіж вираховують для кожного споживача особисто. Для цього враховують прогнозоване споживання газу в наступному місяці.

Прогнозне споживання газу розраховують, виходячи із середньорічного об’єму споживання, яке множиться на місячну частку (відсоток), встановлену в додатку №1 до Кодексу газорозподільних мереж для кожної групи споживання. Що стосується групи споживання, то вона визначається виходячи з того,  які газові прилади встановлені та використовуються.

Заступник начальника начальник відділу

ЖКП, УЖКГЕ та КВ міської ради

С.О. Тимощук 

 

Чат-бот Гаряча лінія