Ремонт та утримання прибудинкової території багатоквартирного будинку
Хто зобов’язаний проводити ремонт прибудинкової території біля багатоповерхівок? Хто має встановити урни для сміття біля під’їздів багатоквартирних будинків? Куди звернутися, щоб для діток з багатоквартирної забудови встановити дитячий майданчик, чи можна його огородити?
З цими запитаннями мешканці багатоквартирних будинків звертаються до Звягельської міської ради.
Роз’яснюємо. «Як?» і «Хто?» встановить ці всі вище перелічені елементи благоустрою визначають на загальних зборах ВЛАСНИКИ КВАРТИР та НЕЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ багатоквартирного будинку. В першу чергу вони зобов’язані зібратися і обговорити свої наміри: визначити вид робіт та їх вартість, щоб ті співвласники, які не підтримують запропоновані види ремонту змогли відразу висловитися.
В другу чергу – накопичити необхідну суму та надати доручення уповноваженій особі від ОСББ знайти бригаду працівників, здатних виконати необхідний об’єм робіт.
В третю чергу – співвласники особисто мають проконтролювати хід робіт та отримати технічну документацію після закінчення останніх.
Разом з тим Закон України «Про благоустрій населених пунктів» (далі – Закон) в статті 25 визначає, що утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.
Стаття 36 Закону визначає фінансування заходів з благоустрою населених пунктів. Благоустрій прибудинкової території багатоквартирного будинку здійснюється ЗА РАХУНОК КОШТІВ ВЛАСНИКІВ ЖИТЛОВИХ І НЕЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ у багатоквартирному будинку, отриманих як плата за надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території.
Звертаємо увагу, що Звягельська міська рада підтримує співвласників багатоквартирного будинку та виділяє кошти виключно на умовах співфінансування на капітальний ремонт покрівлі, ліфтів та внутрішньоквартальних проїздів відповідно до Програми фінансової підтримки співвласників багатоквартирних будинків на 2022-2024 роки (https://portal.nvrada.gov.ua/pro-zatverdzhennya-programy-finansovoyi-pidtrymky-spivvlasnykiv-bagatokvartyrnyh-budynkiv-na-2022-2024-roky/).
Для отримання коштів на вищевказані потреби співвласникам необхідно подати до виконавчого комітету міської ради заяву з відповідними додатками щодо включення житлового будинку до переліку будинків для конкурсного відбору на проведення реконструкції, капітального ремонту у відповідному бюджетному році та пройти процедуру конкурсного відбору відповідно до затвердженої Програми.
Часто співвласники бажають встановити огорожу земельної ділянки, яка відноситься до благоустрою багатоквартирного житла, але при її зведенні слід пам’ятати про деякі обмеження:
- паркан не повинен створювати перешкод при проїзді або проході до будівлі ремонтним бригадам, персоналу електромереж і т.д.;
- двір не можна закривати повністю, оскільки він може бути єдиним способом проходу для мешканців сусідніх будинків;
- дитячий майданчик і парковку можна огороджувати як частково, так і повністю.
Якщо на зборах мешканці прийшли до спільної думки щодо встановлення металевих огорож, що не дозволяють паркуватися власникам сусідніх житлових приміщень, вони повинні пам’ятати, що заборонено перегороджувати в’їзд екстреним службам (швидка допомога, рятувальники тощо).
Управління житлово-комунального господарства та екології