Робоча група опрацювала питання щодо форм голосування за проекти бюджету участі в Новоград-Волинській міській ОТГ

20 Червня 2019, 16:07

Бюджет участі – це демократичний процес, який надає можливість кожному громадянину брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення життя громади.

19 червня 2019 року голова робочої групи з питань організації та координації впровадження і реалізації бюджету участі в Новоград-Волинській міській ОТГ Сергій Хапчук провів чергове її засідання.

Зокрема, члени робочої групи обговорили можливості запровадження, переваги та недоліки електронної форми голосування за проекти, проаналізувавши досвід інших міст.

Також було презентовано он-лайн платформу для голосування, що створена за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації та Фонду Східна Європа, та яку Новоград-Волинська міська рада отримала у безкоштовне користування за результатами участі в 2018 році у Проекті «Адвокація громадського бюджету задля успішної реформи децентралізації», який реалізовано в межах Програми Європейського Союзу «Підтримка громадянського суспільства в Україні» за підтримки Центру демократії та верховенства права (CEDEM) та Реанімаційного Пакету Реформ (РПР).

Учасники робочої зустрічі зійшлись на думці, що необхідно запровадити механізм голосування, якому буде довіряти громада та доступно користуватиметься ним. З метою доступу всіх верств населення, в тому числі і маломобільних груп, до процесу прийняття рішень у 2019 році, було вирішено, що голосування за проекти буде здійснюватися шляхом заповнення бланку в паперовому вигляді або через онлайн-платформу.

З детальною інформацією про проект «Бюджет участі (громадський бюджет) Новоград-Волинської міської ОТГ», Положення, Програму та форму бланку-заявки для подання проекту розвитку громади можна ознайомитись на офіційному сайту Новоград-Волинської міської ради, у рубриці «Економіка і бізнес – Бюджет участі» (посилання: http://novograd.osp-ua.info/index.php?ch=3&fl=rinokpraci).

Довідково:

Проектні пропозиції до Бюджету участі у Новоград-Волинській міській об’єднаній територіальній громаді приймаються до 31 серпня 2019 року у каб. №1 Будинку рад (вул. Шевченка, 16, І поверх, сектор організації прийому громадян відділу загальної роботи, з питань контролю та прийому громадян міської ради).

Подані проектні пропозиції будуть спрямовані на голосування громадян, які зареєстровані на території міської ОТГ, а 5 проектів, які отримають найбільшу підтримку, будуть реалізовані за кошти міського бюджету.

Автором проектної пропозиціє має бути повнолітній дієздатний громадянин України віком від 18 років, який постійно проживає у межах міської ОТГ, що підтверджується документом, який засвідчує особу та підготував і подав на конкурс проектну пропозицію та кошторис у порядку, визначеному Положенням про бюджет участі (громадський бюджет) в Новоград-Волинській міській об’єднаній територіальній громаді.

Вимоги до проектних пропозицій:

1. Назва проектної пропозиції повинна бути викладена лаконічно, в межах одного речення, і не повинна суперечити меті проектної пропозиції, що подається.

2. Проектні пропозиції мають відповідати наступним критеріям:
– одна заявка – один об’єкт;
– заявка має бути підкріплена чітким кошторисом, який грунтується на основі ринкової вартості необхідних для реалізації матеріалів та із розрахунку вартості оплати праці виконавців проекту згідно штатного розпису на момент його реалізації;
– об’єкт загального користування;
– актуальність для членів територіальної громади міста;
– узгодженість мети та результату;
– можливість реалізації протягом бюджетного року;
– дотримання норм чинного законодавства України.

3. Проектна пропозиція повинна відповідати затвердженій містобудівній документації. У випадку, коли проектна пропозиція передбачає використання земельної ділянки, остання має належати до власності міської ОТГ.

4. Кошторисна вартість однієї проектної пропозиції не повинна перевищувати суму 100 тис. грн.

5. Проектні пропозиції, що подаються на конкурс, оформляються згідно бланку-заявки.

6. Проектні пропозиції подаються в паперовому вигляді на адресу Новоград-Волинської міської ради: м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16 та реєструються в секторі організації прийому громадян відділу загальної роботи, з питань контролю та прийому громадян міської ради (І поверх, каб. №1).

7. До проектної пропозиції автором обов’язково додається розрахунок витрат (кошторис), який розпорядник коштів має право відкорегувати за 7 днів від моменту надходження його відділу (управління) на розгляд. Такі зауваження передаються авторові для усунення недоліків або доопрацювання кошторису.

8. Автор проектної пропозиції може у будь-який момент зняти свою проектну пропозицію з розгляду, але зробити це повинен не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку голосування.

9. Об’єднання проектних пропозицій можливе лише за взаємною згодою авторів проектних пропозицій, що засвідчується їх заявами.

10. Внесення змін щодо суті проектної пропозиції можливе лише за згодою авторів в результаті додаткових консультацій.

11. Автор проектної пропозиції або уповноважена ним особа може представити проектну пропозицію в ході публічного обговорення. Метою такого обговорення є детальний розгляд представлених проектних пропозицій. Внесення можливих змін до проектних пропозицій здійснюється не пізніше, ніж за 7 календарних днів до початку голосування.

12. Автор може подавати необмежену кількість проектів.

13. У рамках бюджету участі не можуть прийматися до розгляду проекти, що:
– розраховані тільки на розробку проектно-кошторисної документації;
– не є цілісними, а мають фрагментарний характер;
– суперечать діючим програмам або дублюють заходи, які передбачені цими програмами;
– суперечать чинному законодавству України;
– мають обмежений доступ для мешканців міської ОТГ;
– передбачають реалізацію проектних пропозицій приватного комерційного характеру.

 

Чат-бот Гаряча лінія