Робоча нарада щодо впровадження проєкту «Безпечне місто»

19 Березня 2021, 20:08

Під керівництвом міського голови Миколи Боровця відбулася робоча зустріч з науковим консультантом проєкту «Безпечне місто» Валерієм Клебаном. На зустрічі буди присутні секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступники міського голови Ірина Гудзь та Віталій Якубов, представники політичних фракцій та Новоград-Волинського районного відділу поліції.

Метою зустрічі було ознайомлення з проєктом «Безпечне місто» та обговорення технічного завдання на проектування. Зокрема йшлося щодо встановлення аналітичних систем відеоспостереження, які забезпечують відеофіксацію транспортного та пішохідного трафіку, а також дозволяють здійснювати моніторинг і керування діяльністю ДСНС, поліції та комунальних служб у населених пунктах.

Валерій Клебан зазначив, що система відеоспостереження повинна охоплювати усі проблемні місця, які є у місці. Насамперед – це контроль в’їздів та виїздів, місць масового скупчення людей, автостанцій та залізничних вокзалів, навчальних закладів. На роботу системи не впливає час доби чи погодні умови, камери здійснюють відеоспостереження, при цьому розпізнаючи марку та колір авто, його державні номерні знаки.

Ця система відеоспостереження архівує усі дані, які в подальшому зберігаються протягом певного часу. Відео зберігається до 30 діб, фотографії транспортних засобів – 6 місяців, інформація щодо державних номерних знаків – 1 рік. Паралельно усі дані автоматично направляються до всеукраїнської системи розшуку автомобілів «Гарпун».

Під час зустрічі було проаналізовано всі нюанси впровадження проєкту «Безпечне місто», зокрема можливості встановлення камер відеоспостереження в проблемних місцях міста та навчальних закладах. Обговорено питання технічних характеристик камер відеоспостереження та їх фінансову складову, а також інші питання щодо реалізації цього проєкту.

Міський голова Микола Боровець наголосив, що міська влада та депутатський корпус готові виділити кошти на впровадження першого етапу проєкту вже цього року. Зокрема встановити вузли відеоспостереження на в’їздах і виїздах із міста, в місцях проблемних транспортних розв’язок та в місцях масового скупчення людей. Наразі питання буде глибинно вивчатися з урахуванням кращого досвіду впровадження проєкту «Безпечне місто».

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія