Робоча нарада з питань енергоефективності: крок до енергонезалежності громади

10 Жовтня 2024, 11:40

У рамках підготовки до осінньо-зимового періоду відбулася робоча нарада-навчання з питань енергоефективності за участю відповідальних осіб структурних підрозділів та комунальних закладів громади. Зустріч пройшла спільно з Асоціацією енергоаудиторів України з якою громада активно співпрацює вже не перший рік.

Начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності Юрій Савич наголосив на тому, що енергетичний менеджмент є основним інструментом управління та контролю за енергоспоживанням. Якісне планування та реалізація енергоефективних заходів – це шлях до стабільного функціонування інфраструктури та зниження енерговитрат. Він також ознайомив учасників із енергоефективними проектами та заходами, які впроваджуються в громаді. Розповів про грантові проекти на реалізацію енергоефективних заходів та відновлюваних джерел енергії (проекти з встановлення індивідуальних теплових пунктів, теплових насосів та реконструкції будівель за підтримки NEFCO,  GIZ,  ГО «Екоклуб», ПРООН, USAID, Humedica). Окрім цього, триває робота над створенням довгострокової програми – Муніципального енергетичного плану до 2030 року, який сприятиме оптимізації енергоспоживання та залученню інвестицій в енергоефективні проекти.

Вадим Литвин, голова Асоціації енергоаудиторів України, підкреслив необхідність правильного обслуговування будівель після впровадження енергоефективних заходів та важливість забезпечення експлуатації будівель із дотриманням таких умов, як: погодне регулювання системи опалення та підтримка оптимального температурного режиму всередині приміщень, правильне обслуговування та експлуатація обладнання, а також якісне впровадження таких заходів, як: утеплення турбопроводів, утеплення стін, горищ, тощо.

Енергоменеджер Валентина Кривошей зупинилася на необхідності якісного моніторингу та аналізу енергоспоживання за допомогою програмного комплексу «ІСЕ», який використовує громада, економному використанні електроенергії та води, а також можливих заходах з оптимізації споживання енергії.

І тільки завдяки злагодженій командній роботі, співпраці всіх підрозділів можна досягти найкращого результату – ефективного використання ресурсів громади.

Учасники наради також отримали відповіді на питання, що стосуються технічних аспектів впровадження заходів з енергоефективності та подальших дій після їхнього завершення.

Енергоефективність є стратегічно важливою для забезпечення енергетичної незалежності громади. Впровадження нових технологій, таких як теплові насоси, індивідуальні теплові пункти, сонячні електростанції, в поєднанні з належною експлуатацією будівель та постійним енергомоніторингом, дозволить суттєво знизити енергоспоживання та зменшити витрати на опалення й електроенергію.

 

Чат-бот Гаряча лінія