Робоча поїздка до Міністерства охорони здоров’я України

26 Січня 2020, 9:57

Після робочого візиту до Міністерства фінансів України, 23 січня 2020 року, міський голова Віктор Весельський разом із заступником міського голови-начальником фінансового управління міської ради Іриною Ящук відвідали МОЗ України та обговорили із начальником управління організації роботи керівництва Міністерства охорони здоров’я України Антоновим Сергієм Михайловичем питання реформування галузі охорони здоров’я на вторинному рівні надання медичної допомоги.

Відтак, у 2020 році всі державні та комунальні медичні заклади отримуватимуть кошти за договорами з Національною службою здоров’я України. Зараз такий механізм діє на рівні первинної допомоги – комунальні заклади вже працюють за договором про медичне обслуговування населення.

З 1 квітня 2020 року на модель оплати медичних послуг, наданих пацієнтам, перейдуть також заклади, які надають вторинну (спеціалізовану) амбулаторну та стаціонарну допомогу, екстрену, паліативну медичну допомогу та реабілітацію.

У місті Новограді-Волинському надання медичної допомоги вторинного рівня забезпечують КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» та КНП «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне медичне об’єднання».

Отож, було наголошено, що в рамках бюджетного процесу розроблено програму медичних гарантій на 2020 рік – гарантований пакет медичних послуг. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) буде закуповувати медичні послуги, які базуються на стандартах надання послуг, у відповідності до реалій та протоколів сучасної медицини. Якщо послуги, які надає медичний заклад, відповідають специфікації та умовам закупівель, він може претендувати на укладення договору з НСЗУ. Умови закупівель стосуються не тільки обладнання, але й наявності медичного персоналу, його кваліфікації, обсягу послуги.

Тому відповідні доручення міського голови Віктора Весельського опрацьовуються керівниками міських лікувально-профілактичних закладів.

Оксана Талько, начальник відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія