Робоча зустріч міського голови з в.о. завідувача – лікарем-нефрологом Новоград-Волинської філії відділення гемодіалізу КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського»

14 Вересня 2017, 14:32

14 вересня 2017 року в.о. завідувача філії гемодіалізу в Новограді-Волинському Стародуб С.Б. зустрілася з міським головою Весельським В.Л., щоб обговорити проблеми та перспективи розвитку відділення гемодіалізу.

Новоград-Волинська філія відділення гемодіалізу функціонує з грудня 2006 року. Це структурний підрозділ обласного нефрологічного центру. Варто зазначити, що дана філія стала першою в Україні, яка була відкрита на рівні міста обласного підпорядкування. І відбулося це саме завдяки сприянню Віктора Леонідовича Весельського. Це дало змогу хворим з важкою патологією нирок міста та навколишніх населених пунктів лікуватися в Новограді-Волинському. До цього такі хворі лікувалися тільки в Житомирі.

Основне завдання філії – це надання медичної допомоги хворим з гострим пошкодженням нирок та з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності, які потребують замісної ниркової терапії. Наразі у філії отримують лікування замісною нирковою терапією 31 пацієнт, з них 10 – це мешканці Новограда-Волинського.  Відділення розраховано на дві діалізні зали, де встановлено 5 апаратів «штучної нирки». Філія оснащена найсучаснішою системою водоочистки, що значно підвищує якість процедури гемодіалізу.

Світлана Борисівна зазначила, що останнім часом зростає кількість хворих на хронічну ниркову недостатність, які потребують замісної ниркової терапії, тому виникла необхідність  до розширення відділення та встановлення ще двох апаратів «штучної нирки». Зараз це питання на етапі вивчення. Міський голова пообіцяв взяти участь в обговоренні даного питання з обласним керівництвом закладу.

Також  є потреба в доукомплектуванні філії відділення гемодіалізу лікарями. Міський голова дав доручення підготувати листи ректорам медичних університетів з тим, щоби направили профільних випускників в новоград-волинську філію для проходження інтернатури.

   

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія