Розглянули особливості оздоровлення дітей в умовах війни
Під головуванням заступника міського голови Наталії Борис відбулося засідання постійно діючої робочої групи з питань оздоровлення та відпочинку дітей, яка діє при виконавчому комітеті міської ради. Основні питання, що розглядалися на засіданні – організація оздоровлення та відпочинку дітей в умовах воєнного стану.
Наталія Борис ознайомила присутніх з нормативно-правовими документами та рекомендаціями Міністерства соціальної політики України щодо організації оздоровлення дітей в умовах війни. Оздоровлення та відпочинок дітей цього року планується лише у відносно безпечних регіонах України з дозволу військових адміністрацій та у закладах, які мають укриття.
Згідно рішення Штабу з координації організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей, який складається з представників центральних органів виконавчої влади, військово-цивільних адміністрацій, народних депутатів та соціальних партнерів, оздоровча кампанія в безпечних регіонах України відбудеться за певним алгоритмом: обласна військова адміністрація визначає чи є регіон достатньо безпечним для проведення оздоровлення та відпочинку дітей.
Якщо регіон визнано безпечним, в ньому створюється обласна комісія із забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей, яка проводить перевірку закладів. Найперше має бути забезпечена безпека дітей в них (наявність укриття, запаси пального, транспортного забезпечення тощо).
Після прийняття рішення обласними військовими адміністраціями про початок оздоровчої кампанії та проведення перевірок закладів на предмет відповідності вимогам безпеки, інформація про такі рішення та заклади надається Національній соціальній сервісній службі України, яка забезпечує контроль проведення оздоровчої кампанії та моніторинг мережі оздоровчих закладів, які можуть функціонувати у 2022 році.
Наразі відтерміновано на 1 місяць розгляд питань щодо готовності до літнього оздоровчого сезону закладів оздоровлення, які розташовані у більш безпечних регіонах. У більшості обласних військово-цивільних адміністраціях відсутні кошти на дитяче оздоровлення, оскільки їх передано для потреб ЗСУ.
Під загрозою є переміщення дітей з одного регіону до іншого як залізницею так і автотранспортом. Нині уся територія України під постійною загрозою повітряних атак. Бомбосховища не передбачені для дитячих оздоровниць. Національною соціальною сервісною службою України проводиться моніторинг мережі оздоровчих закладів, які можуть функціонувати у 2022 році.
Головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради Яна Чайковська проінформувала про поетапні дії організації відпочинку та оздоровлення дітей за кордоном згідно рекомендацій Національної соціальної сервісної служби України. Оздоровлення дітей за межами України здійснюється за кошти благодійних організацій через обласні держадміністрації.
Управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради